[Çözüldü] Vpn Kill Switch Özelliğini Nasıl Eklerim

Başlatan HuaN, 28 Mayıs 2017 - 17:16:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HuaN

Merhaba arkadaşar, vpn kill switch özelliğini openvpn ile kullanmak istiyorum. Yani vpn bağlantısı koptuğunda tüm internet bağlantısı dursun anlık sızıntı olmasın diye bir şey yapmak istiyorum. Çoğu vpn programında bu ayar var ama linux için gui gelitirmediklerinden bunu manuel yapmak gerek sanırım. İnternette yabancı kaynaklarda ufw ile bir şeyler yapılabileceğinden bahsedilmiş ama bu konunun yabancısı olduğumdan sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm: Ufw ile kurallar belirlendiği takdirde çok güzel bir şekilde gerçekleşiyor açıkçası biraz uğraştırıyor manuel olarak hangi vpn iplerinden veri giriş çıkışı yapılacağını belirlemek çünkü çok fazla ip olabiliyor bazı vpn servislerinde.

109.201.128.0 olarak verdiği vpn ip adresi
tun0 sizde de aynıdır fakat ifconfig ile kontrol edebilrsiniz

sudo apt install ufw
sudo ufw default deny outgoing #Giden tüm trafiğimizi bloke ediyoruz
sudo ufw default deny incoming #Gelen tüm trafiğmiizi bloke ediyoruz
sudo ufw allow out on tun0 from any to any #tun0 üzerinden giden trafiği aktif ediyoruz
sudo ufw allow in on tun0 from any to any #tun0 üzerinden gelen tüm trafiği aktif ediyoruz
sudo ufw allow out from any to 109.201.128.0 #üzerinden giden tüm bağlanıları kabul edioruz
sudo ufw allow in from 109.201.128.0  to any #üzerinden gelen tüm bağlanıları kabul edioruz
sudo ufw enable #ufw aktif ediyoruz
ping google.com # işlem başarılı olursa sistem işliyor demektir tabi bu komut öncesi vpn servisinizi aktif etmelisiniz.
curl ident.me # ip adresinizi kontrol edebilirsiniz komut arayüzünden

Reddit üzerinden anlatım linki:https://www.reddit.com/r/VPN/comments/2vxrey/is_there_a_way_to_set_up_ubuntu_so_that_it_will/comog21/?st=j38sby3i&sh=358ab65e

Edit:Kurallara baştan 7.satır eklendi