[Çözüldü] sol başlat kısmı alt tarafa almak ?

Başlatan bymuto, 26 Mayıs 2017 - 14:58:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bymuto

Merhaba linux mint den ubuntu ya geçtim aranıza yeni katıldım  :) sol başlat kısmı alt tarafa almak mumkun mu ?

mendirec

bymuto

Alıntı yapılan: mendirec - 26 Mayıs 2017 - 15:02:48
Merhaba [mention=626158]@bymuto[/mention], aramıza hoş geldin.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=51178.0

çok teşekkürler alt tarafa gecti peki üst tarafdakı barı gizleme veya kaldırma şansımız var mı

mendirec

bymuto

mendirec

[mention=626165]@bymuto[/mention] O eklenti Gnome masaüstünde çalışır. Sen Unity kullanıyorsun. O çubuğu kaldıramazsın diye biliyorum. Zaten konuda da söylenmiş.

bymuto

Alıntı yapılan: mendirec - 26 Mayıs 2017 - 15:59:13
[mention=626165]@bymuto[/mention] O eklenti Gnome masaüstünde çalışır. Sen Unity kullanıyorsun. O çubuğu kaldıramazsın diye biliyorum. Zaten konuda da söylenmiş.
anladım sağlık olsun zamanla alışırım siz hangi dagıtımı ve sürümü kullaniyorsunuz

mendirec

[mention=626172]@bymuto[/mention] Ubuntu Gnome 16.04

bymuto

Alıntı yapılan: mendirec - 26 Mayıs 2017 - 16:35:51
[mention=626172]@bymuto[/mention] Ubuntu Gnome 16.04
benim kurdugum ile gnome arasındaki fark nedir ?

ata1

Masa üzeri olarak unity kullanıyor ubuntu şimdilik.

AderAndro

Sorun çözülmüş ancak ihtiyacı olabilecek başka arkadaşlar için yazıyorum. Unity Tweak Tool ilede aşağı alınabilir, sistemi yeniden başlatmak zorunda da kalmazsınız. Üst panel gizlenemez bildiğim kadarıyla ancak yine Unity Tweak Tool ile şeffaf hâle getirilebilir.

Buradaki Position bölümünden ''bottom'' seçeneğini seçtiğinizde panel aşağı iner. Daha sonradan yine ''solda'' seçeneğini seçerek sola alabilirsiniz.

Üst panelde buradan şeffaflaştırılabilir. Rahatsız oluyorsanız en azından gözünüze batmaz:

bymuto

Alıntı yapılan: AderAndro - 26 Mayıs 2017 - 18:03:46
Sorun çözülmüş ancak ihtiyacı olabilecek başka arkadaşlar için yazıyorum. Unity Tweak Tool ilede aşağı alınabilir, sistemi yeniden başlatmak zorunda da kalmazsınız. Üst panel gizlenemez bildiğim kadarıyla ancak yine Unity Tweak Tool ile şeffaf hâle getirilebilir.

Buradaki Position bölümünden ''bottom'' seçeneğini seçtiğinizde panel aşağı iner. Daha sonradan yine ''solda'' seçeneğini seçerek sola alabilirsiniz.

Üst panelde buradan şeffaflaştırılabilir. Rahatsız oluyorsanız en azından gözünüze batmaz:

programı kurdum teşekkürler