[Çözüldü] --fix-broken bazı uygulamaları kaldırdı, bilgisayar açılmıyor

Başlatan edge35, 26 Mayıs 2017 - 00:24:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

edge35

Dpkg ile bir uygulama yüklemeye çalışıyordum. Eksik bağımlılık çıktı. Apt-get ile eksik bağımlılığı yükleme yaptım, olmadı. Bir şeyler yazıyordu ama tam hatırlayamıyorum. --fix-broken yapın falan yazıyordu. Ben de orada yazan komutu sudo ile yazdım. xxx mb yer boşaltılacak dedi, onayladım. Bir şeyler kaldırmaya başladı, baltım arafa atom editör de kaldırıldı, ardından birden sol menüde ki firefox semboli gitti. Bu sefer durdurmaya çalıştım işlemi, durmadı, zaten toplam 10,15 saniye falan sürdü. Açık firefox sayfaları vardı o sırada, girdim. Yeni sekme ve yeni pencere açmayı denedim, açıldı fakat çalışmıyordu. Sanki internet yok gibi hatırlamadığım bir hata verdi. Fakat wifi hala bağlıydı. Kapatıp açayım dedim. Şu an kullanıcı seçme menüsü açık, şifre istiyor, giriyorum fakat "failed to start session" yazıyor. Misafir hesabını da denedim, aynı hata oldu. Nasıl düzeltebilirim, düzeltme imkanım var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

edge35

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)