Dosya silme onayı?

Başlatan shox, 25 Mayıs 2017 - 20:02:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shox

Bilgisayarda herhangi bir şey sileceğim zaman bir onay penceresi açılmasını nasıl sağlarım?

ata1

çöpe taşımak daha avantajlıdır. olası hatada geri alınabilir. Sil dediğinde root yetkisi gerekli değilse siler.Örnek  resimlerde bulunan  bir dosyayı siler onay istemez.

Ki ayrıca onay istiyor zaten

shox

Alıntı yapılan: ata1 - 25 Mayıs 2017 - 20:16:51
çöpe taşımak daha avantajlıdır. olası hatada geri alınabilir. Sil dediğinde root yetkisi gerekli değilse siler.Örnek  resimlerde bulunan  bir dosyayı siler onay istemez.

Ki ayrıca onay istiyor zaten

Windowstan kalma bir alışkanlık nedeniyle yanlış anlattım silme derken çöpe taşı demek istedim kusura bakmayın. . Çöpe taşı derken onay istemiyor bazen kalabalık bir dosya dizininde iken sol tık yapıp çıkan seçenekler içerisinde gezerken yanlışlıkla çöpe taşı seçeneğine tıklıyorum direk taşıyor dosyayı ; hangi dosya olduğuna dikkat etmesem inan bulamam çöpteki dosyalar içerisinde. Bu şekildeki olası bir hatanın önüne geçebilmek adına çöpe taşırken de onay sorsun istiyorum.

ata1

Çöpe taşıdığımızda onay istememesi normal dosya imha edilmediğinden  ;D geri alinma imkanımız var. Varsa bu şekilde onay ekleme en azından ben bilemiyorum. Ama düşünce olarak bana pek uymadı,bilgi sahibi olan varsa yorumlayacaktır. sağ tıkda çöpe taşı seçkeyi yer değiş en alta al bu sayede çok tıklamazsın

shox

Alıntı yapılan: ata1 - 25 Mayıs 2017 - 20:47:00
Çöpe taşıdığımızda onay istememesi normal dosya imha edilmediğinden  ;D geri alinma imkanımız var. Varsa bu şekilde onay ekleme en azından ben ben bilemiyorum. ama düşünce olarak bana pek uymadı bilgi sahibi olan varsa yorumlayacaktır. sağ tıkda çöpe taşı seçkeyi yer değiş en alta al bu sayede çok tıklamazsın

ya sayfanın en altında sağ tık yaparsam fareyle seçeneklere yürürken ilk çöpe taşı gelmezmi biraz ;D ;D  fantazi oldu ama  ;D ;D  şaka bir yana sağ tık menülerini nasıl düzenleyebilrim?

ata1

Sende orta alana al   ;D fantazi ise al sana fantazi  :))

shox

Alıntı yapılan: ata1 - 25 Mayıs 2017 - 20:51:55
Sende orta alana al   ;D fantazi ise al sana fantazi  :))

Düzenlemeyi nasıl yapabilirim? arama yaptım forumda ama bulamadım yada yanlış kelimelerle arama yaptım karşıma çıkmadı bilemiyorum.

ata1

Bende işler biraz farklı ubuntu kullanan arkadaşım yardımcı olmalı aynı şekilde olacağını düşünmemekteyim.

shox

Alıntı yapılan: ata1 - 25 Mayıs 2017 - 21:02:29
Bende işler biraz farklı ubuntu kullanan arkadaşım yardımcı olmalı aynı şekilde olacağını düşünmemekteyim.
Teşekkürler. Bekleyeyim hem bu arada araştırayım bakalım bulabilecekmiyim.

edge35

Alıntı yapılan: shox - 25 Mayıs 2017 - 20:42:06
Windowstan kalma bir alışkanlık nedeniyle yanlış anlattım silme derken çöpe taşı demek istedim kusura bakmayın. . Çöpe taşı derken onay istemiyor bazen kalabalık bir dosya dizininde iken sol tık yapıp çıkan seçenekler içerisinde gezerken yanlışlıkla çöpe taşı seçeneğine tıklıyorum direk taşıyor dosyayı ; hangi dosya olduğuna dikkat etmesem inan bulamam çöpteki dosyalar içerisinde. Bu şekildeki olası bir hatanın önüne geçebilmek adına çöpe taşırken de onay sorsun istiyorum.
Uyarı gelmesi ile alakalı bir bilgim yok fakat yanlışlıkla çöpe attığınız zaman (Ctrl+z) tuş kombinasyonu ile yaptığınız son işlemi (yani çöpe atma işlemini) geri alabilirsiniz.
Bunun yanında Ubuntu 17.04 için ekran görüntüsündeki gibi de geri alma işlemi yapabilirsiniz.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

shox

Alıntı yapılan: edge35 - 27 Mayıs 2017 - 16:18:17
Alıntı yapılan: shox - 25 Mayıs 2017 - 20:42:06
Uyarı gelmesi ile alakalı bir bilgim yok fakat yanlışlıkla çöpe attığınız zaman (Ctrl+z) tuş kombinasyonu ile yaptığınız son işlemi (yani çöpe atma işlemini) geri alabilirsiniz.
Bunun yanında Ubuntu 17.04 için ekran görüntüsündeki gibi de geri alma işlemi yapabilirsiniz.
Teşekkürler ctrl+z kombinasyonunu bilmiyordum bunu öğrendiğim iyi oldu en azından son işlemi kurtarırım böylece.