[Çözüldü] İbadetvakti programı kurulumu

Başlatan edge35, 19 Mayıs 2017 - 22:06:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

edge35

https://github.com/meveloper/ibadetvakti
linkteki dosyayı nasıl kurabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

plazma

edge35

Alıntı Yap.deb Paketi Oluşturmak (Ubuntu)

Derleme işleminden sonra, ibadetvakti/scripts klasöründe bir uçbirim açın. Şu komutları uygulayın:

chmod +x mkdeb.sh
./mkdeb.sh

Derleme işlemini yukarıdaki gibi ibadetvakti/build klasöründe yaptıysanız, paket oluşturma hatasız olarak tamamlanacaktır. Oluşan paket:

ibadetvakti/out/linux

konumunda bulunacaktır.

İşlemi yaptığımda dosyanın bulunamadığı ile ilgili bir hata veriyor
muhammed@myilmaz:~/Downloads/ibadetvakti-master/scripts$ chmod +x mkdeb.sh

muhammed@myilmaz:~/Downloads/ibadetvakti-master/scripts$ ./mkdeb.sh
cp: '../build/ibadetvakti' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok
dpkg-deb: hata: denetim dizini geçersiz izinlere (700) sahip (geçerli izinler >=0755 ve <=0775 aralığındadır)
mv: 'ibadetvakti-1.0_amd64.deb' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok
Done

muhammed@myilmaz:~/Downloads/ibadetvakti-master/scripts$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mayıs 2017 - 15:56:21

Düzenleme: Derleme işleminden sonrası için diyormuş. QT Creator diye bir pprogramdan bahsediyor, sanırsam vazgeçtim kurmaktan :)

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

uçbirim2002

Alıntı YapKurulum

Release bölümünden sisteminize uygun dosyayı indirin.

Sayfanın tepesinde ki release bölümünde .deb paketi mevcut
Hello!

edge35

[mention=625944]@uçbirim2002[/mention] teşekkür ederim, indirip kurdum, hiç farketmemişim :)