İşletim sistemi yapımı

Başlatan DeadlyWar, 19 Mayıs 2017 - 19:35:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeadlyWar

Kolay gelsin arkadaşlar ben linux tabanlı bir işletim sistemi yapmak istiyorum bunun için önerileriniz nedir sadece deneyim olması için

Barlow

LFS'nin kendi sitesinden kitabını indirirek işe başlayabilirsin :)
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

DeadlyWar

:D ya bir sistem bile editlesem yeter örnek ubuntu :D hadi editledim diyelim bunu nasıl iso haline getiricem içinde boot menusu kurulum menusu felan olucak :(

Barlow

Madem özelleştirilmiş iso istiyorsun, o zaman Suse Studio kullan..

https://susestudio.com/
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

DeadlyWar

ben herşeyi yaptım sadece onu iso yapıp arkadaşlarıma vermek kaldı :D ama nasıl vericem :(

eronis

Arch Linux kullan, kendi istediğin paketlerin istediğin versiyonlarını seç, bunu iso haline getir ? 
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

marslı

Bence bırak işletim sistemi yapacam demeyi programlama öğren, program yaz. daha çok yararın olur. 

meda

Yanlış anlaşılmasın ama bende [mention=625829]@marslı[/mention] gibi düşünüyorum. Varolanı yukarıya taşımak için yazılım yapın yapamıyorsanız hataların çözümünde katkı sağlayın olmadı yabancı dil bilginiz varsa çeviri desteği yapın. [mention=625829]@sezmen[/mention] arkadaşımızın fotoğraflarında birkaçı Mint 18.2'de kullanılacak. https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=54934.new#new
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"