Apricity OS Projesi Bitiyor mu?

Başlatan Kaleihan, 19 Mayıs 2017 - 14:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kaleihan

https://apricity-os.github.io/
Severek kullandığım dağıtımın sayfasına bu gün girdiğimde çok üzücü bir duyuruyla karşılaştım.
İngilizcem yeteri kadar iyi değil. Anladığım kadarıyla proje'ye yeteri kadar zaman ayıramıyorlarmış. Peki proje bitecek mi? Yoksa topluluk, dağıtımı geliştirmeye devam eder mi?

Barlow

Topluluk vakitleri olmadığı için projeyi bitirme kararı aldı malesef.
Alıntı yapılan: tulliana
Apricity OS
Sevdiğimiz güzel şeyler birgün mutlaka son bulur ve bu güzellikler gibi Apricity OS'ta artık sonlandırılmalı. Apricity OS İşletim sistemini geliştirmek ve bu topluluğun bir parçası olmak bizim için büyük bir ayrıcalıktı. Fakat ne yazık ki, artık gerekli bakım ve çalışmalar için zamanımız yok. Umarız işletim sistemimizi kullandığınız zaman keyif almışsınızdır ve gelecekte Linux kullanmaya, keşiflere devam edersiniz. Tüm kullanıcılarımız ile birlikte inanılmaz bir deneyim yaşadık ve bunun için, desteğiniz ilginiz için size ne kadar teşekkür etsek azdır.

En içten dileklerimizle..

Apricity OS Ekibi

Kaynak : Archman
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

meda

Ne yalan söyleyim proje bitimine hiç üzülmedim. ;D Hatta varolana destek yerine yüzlerce Linux dağıtımının içinde sonlandırılan sıradan bir dağıtım. Umarım ekib ilk yapmaları gereken şey olan başka dağıtıma destek verir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

OnLive

Çok kötü bir haber. Bence en şık GNU/Linux dağıtımlarından birisiydi. Buna benzer bir alternatif arayanlar varsa Elementary OS'u tavsiye ederim.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

Kaleihan

Kesinlikle en şık dağıtımdı. Tam bir görüntü şöleni. Elemantary os arch tabanlı olsa hemen kurardım :)

furyzer0

[mention=625881]@Kaleihan[/mention]
Elementary osun pantheon masaüstü arch için mevcut. Tabi ne kadar düzgündür bilemiyorum.

Kaleihan

https://wiki.archlinux.org/index.php/Pantheon#Installation
Burada buldum ama çok uğraştrıcı gibi duruyor. Boş bir vakitte denerim.

WaylandIZMIR

3-5 kişi bir dağıtım çıkarınca sonuç bu oluyor işte. Ubuntu, Fedora, OpenSUSE gibi dağıtımlar neden vakit bulamadığımız için projeyi sona erdiriyoruz açıklaması yapmıyorlar! Linux dağıtımları arasında altyapısı sağlam olmayan dağıtımları kullanmamak gerekiyor.
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

Bipolar_Disorder

Açık kaynak dünyasında hiçbirşey bitmez. Birileri kaynak kodlarını fork ederek, projeye devam edebilir.

OnLive

Alıntı yapılan: Bipolar_Disorder - 21 Mayıs 2017 - 19:41:05
Açık kaynak dünyasında hiçbirşey bitmez. Birileri kaynak kodlarını fork ederek, projeye devam edebilir.

Önemli olan (bu proje için) öyle birileri olacak mı? Olmadıktan sonra yapacak bir şey de olmaz.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

lubuntu

Gnome 3 bir kaç eklentiyle bu hali alır!