HD7650m Sürücü

Başlatan scario, 19 Mayıs 2017 - 13:55:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

scario

Merhaba arkadaşlar. ubuntuda yeniyim. 2gün uğraşarak :D  windows 10 yanına kurarak çalıştırmayı başardım.  Açık kaynaklı grafik kartı sürücüsünü kullanıyorum amdnin bu kart için desteği varmı acaba? Varsa nasıl kurabilirim?

Barlow

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Linux+x86&rev=15.9

AMD'nin HD7650 sürümüne desteği mevcut. Yukarıdaki adresden indirebilirsiniz..
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

scario

Alıntı yapılan: Barlow - 19 Mayıs 2017 - 13:56:54

dpkg -l | egrep "nvidia|bumblebee|nvidia-prime|fglrx"

Kurulu hiçbir şey yüklü mü?
Ubuntuda yeniyim :) kurulu birşey dediğin sürücümü

Barlow

[mention=625739]@scario[/mention] Evet sürücüden kast etmiştim ama yüklü olmadığını belirtmemişsiniz.. İletimi güncelledim verdiğim linkten sürücüyü  indirebilirsiniz..

Not: Sistemi kurduğunuzda zaten açık kaynak sürücüler kuruluyor..
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

scario

[mention=625741]@Barlow[/mention] teşekkürler. Peki şuradaki seçenekleri değiştirsem ne olur? daha öncede ubuntu kullanmak istedim ama bunlardan biri pc yi açılmaz hale getirmişti

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Barlow

Sistem öntanımlı olarak açık kaynak sürücüleri kullanır. xorg-video-ati paketi Ubuntu kurulumda yüklü olarak gelir. Kullanıcı sonradan kapalı kaynak sürücüye geçebilir. O kısım tamamen sürücü yazılımı seçimi içindir.

Sisteminden neden açılmaz hale geldiği hakkında ise bir öneride bulunamayacağım. Bilgili arkadaşlar gereken bilgilendirmeyi yapacaklardır.

-Dostoyevski-

scario

[mention=625743]@Barlow[/mention] teşekkürler

Barlow

Rica ederim.. Hayırlı forumlar  ;)

Verdiğim bağlantıdaki dosyayı çalıştırmak için önce arşiv içindeki dosyayı bir yere çıkarın. Daha sonra dosyayı çıkardığınız yerde Terminal'i açın ve;

chmod +x AMD-Catalyst-15.9-Linux-installer-15.201.1151-x86.x86_64.run
./AMD-Catalyst-15.9-Linux-installer-15.201.1151-x86.x86_64.run

Şeklinde kurulum  yapabilirsiniz..

-Dostoyevski-

scario

kurulmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mayıs 2017 - 16:17:42

Removing temporary directory: fglrx-install.PPTiBq[mention=625745]@Barlow[/mention]

Barlow

Argümanlar ayrıştırılamadı: Option "--disable-factory" is no longer supported in this version of gnome-terminal.
=====================================================================
AMD Catalyst(TM) Proprietary Driver Installer/Packager
=====================================================================

error: Detected X Server version 'XServer _64a' is not supported. Supported versions are X.Org 6.9 or later, up to XServer 1.10 (default:v2:x86_64:lib32:XServer _64a:none:4.10.13-1-ARCH:)
Installation will not proceed.

Removing temporary directory: fglrx-install.k8JoOR

Hatanın bendeki çıktısı bu şekilde sonradan fark ettim ki sürücü güncel değilmiş.

-Dostoyevski-