[Çözüldü] Uyku Sorunu

Başlatan ali159, 18 Mayıs 2017 - 21:18:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali159

Bilgisayarımın kapağını kapatıp açtıktan sonra (uykudan uyandıktan sonra) Masaüstü aşağıdaki gibi oluyor sonra gittikçe arka plan beyazlıyor ve bu beyazlık uygulamalara da taşıyor. Yani gittikçe kullanılmaz oluyor. Yeniden başlayınca düzeliyor. Ne yapabilirim?

meda

Bilgisayar marka ve model nedir ? Donanım hakkında bilgi sahibi iseniz onları belirtirseniz sevinirim. Diğer taraftan ekran kartı sürücüsü vs bir şey yapmış mıydınız?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ali159

Alıntı yapılan: meda - 18 Mayıs 2017 - 21:32:52
Bilgisayar marka ve model nedir ? Donanım hakkında bilgi sahibi iseniz onları belirtirseniz sevinirim. Diğer taraftan ekran kartı sürücüsü vs bir şey yapmış mıydınız?
Asus n550jk-cn168h
İ7-4700hq
Gtx850m

Ekran akrtı olarak da ubuntunun kendi ek sürücüler seçeneğinden nvidia 375 olan seçili (test edildi yazan) Önceki kullanımımda sorun olammaştı fakat bir ara Windows'a dönmek zorunda kaldım geri ubuntuya dönünce böyle oldu. (her iki kurulumda da temiz kurulum yaptım dual-boot vb yapmadım)

Barlow

Sorun çözümünü buraya da yazayım.

sudo -i
add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
apt-get update
apt-get install nvidia-381

Ayarlar > Yazılım ve Güncellemeler > Ek Sürücüler kısmından Nvidia-381 i işaretleyin ve sistemi yeniden başlatın.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ata1

Gene reklam demesinler sen sordun biz çözdük burada da başlığı etiketlersen konu kapatılır ilgili arkadaşlar tarafından.
komuya çözümüde eklemeyi unutma ki diğer arayan arkadaşlarda faydalanabilsin.

Çözülen başlıkların etiketlenmesi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.msg380776#msg380776

ali159

Sorun Nvidia'nın sürüclerindeymiş. Yeni sürüme günceleyince bir sorun kalmadı.