[Çözüldü] Virtualbox kurulum sorunu

Başlatan shox, 18 Mayıs 2017 - 20:09:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shox

iş için acil olarak windowsa ihtiyaç duyuyorum ama bilgisayara windows yüklemek şstemiyorum bende virtual box ile sanal makine oluşturmak istedim ama  kurulmuyor.
Synaptic paket yöneticisinden kurmaya kalkıyorum ve bağımlılıklar çözülemedi depolar ekli değil diyor ve

" virtualbox-dbg:
  Bağımlılıklar: virtualbox (=5.0.18-dfsg-2ubuntu1) fakat 5.0.40-dfsg-0ubuntu1.16.04.1 kurulacak ya da
   virtualbox-guest-utils fakat paket kurulmayacak "

uyarısı veriyor.

ubuntu software üzerinden kurmaya kalktığımda işe kuruluoyr ama sanal makineyi başlat dediğimde hata veriyor ve raporlama penceresi açılıyor bende raporluyoırum.

Virtualbox kurulumu için acil yardım edermisiniz.

Birde virtualbox kurduktan sonra sanal makineyi oluşturmayı Wişndows10 için USB bellekten yapabilirmiyim forumda aradım ama USB bellketen sanal windows kurulumunun nasıl yapıldığını bulammadım.

Teşekkür ederim.

Barlow

Alıntı Yap
ubuntu software üzerinden kurmaya kalktığımda işe kuruluoyr ama sanal makineyi başlat dediğimde hata veriyor ve raporlama penceresi açılıyor bende raporluyoırum.

Kurduktan sonra;

virtualbox

Komutu ile açın ve çıktıyı buraya geçin, ortada bir hata varsa çözmeye çalışalım.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

shox

uuzn uğraşlar sonucu kurdum ve çalıştırdım. Teşekkür ederim.

Ama bilgisayardaki dosyaları sanal ortama nasıl aktarabilirim? Sürükle bırak etkin yaptım her iki taraftanda ama sürükle-bırak yöntemi olmadı windows .exe dosyalarımı sanal makineye aktarmam gerekiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mayıs 2017 - 22:08:34

Sorun çözülmüştür.