Ubuntu kurulum hatası

Başlatan okyanusezgisi, 16 Mayıs 2017 - 02:10:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okyanusezgisi

Arkadaşlar ben ubuntuyu daha önce kurmuştum zaten ama yeğenim uğraştı ve internet bağlantısını bozdu bu yüzden format atmak istedim. Formatı attım yeniden başlatmanız gerekiyor dedi yeniden başlattım hala try ubuntu install.. vs yazıyor. Çok acil yardım eder misiniz? Bilgisayar başındayım yardım bekliyorum.

ata1

Önce başlığınızı düzenleyin sorunuza uygun bir başlık yazın bu tür başlıklara kimse göz atmaz formumuz da. Hoş geldin  flash  belleği çıkarttın mı ? çıkart ve yeniden başlat

okyanusezgisi

Yeniden başlat demeden önce çıkartmadım. Sonra çıkartarak denedim bu sefer de bilgisayarda işletim sistemi yok gibi bi yazı çıktı ne yapacağım hiç bir fikrim yok. Flashı takıyorum try ubuntu, install ubuntu.. çıkıyor.

ata1

kurulum yapacaksınız kurmamışsınız sistem yok geliyor ise   install ubuntu ile kuruluma başlamalısınız

başlık için forum kuralları açık yeniden uyarayım

okyanusezgisi

Install Ubuntu dediğim halde yükleme bittikten sonra tekrar aynı şeyler çıkıyor.

ata1

doğru şekilde dik bölümleme ve kök dizin bağlama yaptığınıza eminmisiniz. 

bakınız  https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu_Linux_kurulum_rehberi

okyanusezgisi

Tekrar flash diski taktım yüklemeyi denedim bilgisayarda ubuntu kurulu yanına mı kurmak istersiniz yoksa silip mi diye soruyor. Kurulu görünüyor ama bilgisayarı açtığımda ''No bootable device please restart system'' diyor.

don_joganss

Merhaba, öncelikle hoşgeldin...Disk kalıbı olan usb'ye yani ubuntu kurduğun usb de bilgisayarı başlat. Ubuntuyu yüklemeden aç yani.

Sonra uç birimi aç ve alttaki kodları sırasıyla girmeni rica ediyorum. Karşına önyükleme onarımı diye birşey gelecek. Oradan ilk seçeneği işaretle yani önerilen onarıma tıkla ve yükleme bitene kadar bekle. Ardından ise bilgisayarı kapat. Usb yi çıkart ve bilgisayarı yeniden çalıştır bakalım. Grub ekranı gelecek mi ?

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

Sana yaptırmak istediğim olay ise burda mevcut bir gözat istersen belki sorununu böyle çözebiliriz...

Alıntı Yaphttps://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-Repair
''Belki hiçbir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!"