[Çözüldü] flash belleğimdeki dosyaların bir çoğunluğu gözükmüyor

Başlatan yasin811, 13 Mayıs 2017 - 20:21:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yasin811

ben yaptığım projeleri korumak için bilgisayarda tutmak yerine flash belleğimde tutuyordum ama 1 saat önce flash belleğime girdiğimde                                                      "Üzgünüm, "KINGSTON" içeriklerinin tamamı gösterilemedi: Dosya '/media/yasin/KINGSTON/gerekli siteler' için bilgi alındığında hata: Girdi/Çıktı hatası"
hatası alıyorum.  internette 1 saattir uğraşıyorum çözüm bulamadım  21 gb dolu gözüküyor ama görünen dosyalar 8 gb boyutunda yani bir çoğunluğu yok ve bunlar benim için gerçekten önemli dosyalardı bunlara nasıl ulaşabilirim  bilgisayarı kapatıp açtım her türlü yolu denedim malesef bir çözüme ulaşamadım şimdiden yardımınız için teşekkürler
pencerelerden her zaman nefret etmişimdir..

ata1

Genelde  diski ayır demediğin de direk çekildiğinde oluyor bu hata

yasin811

diski nasıl ayır diyebilirim ? dosyaları kurtarma imkanım var mı acaba

ata1

Disk masa üzerinde yada dosya yönetici sol kısmında görülür. Sağ tıklar ayır dersin. veriyi nasıl kurtaracağın konusunda pek bir şey diyemeyeceğim.
flash yanlnız bizim taraf da kullanılıyor ise ext4/ext3 formatın da olması işleri bir nebze kolaylaştırır bilgine.

yasin811

dosyalar benim için çok önemliydi başka yedeğini de almamıştım eğer gerçekten geri dönüşü yoksa mecbur dediğinizi yapıcam yardımınız için çok teşekkürler

ata1

[mention=625389]@yasin811[/mention] Veri kurtara programları var. Ne derece sağlıklı bilemiyorum. Gene de konuya hakim arkadaşlar yorumlayacaktır bir süre beklemenizi öneririm.

not: win kurulu bir pc de denendi mi ?

yasin811

[mention=625390]@ata1[/mention] hocamın dediği gibi eğer benim gibi bu sorunu yaşayan olursa diskteki verileri geri almak için bu adresi kullanabilir    https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=PhotoRec_ile_veri_kurtarma    (her ne kadar dosya adları farklı ve çok karışık olarak gelsede bir nebze rahatlatıyor )

ata1

Biliyorum geri almada dosyalardaki karmaşa için ne derece iş görür diye belirttim. emek harcanırsa veri kaybolmuyor. ama karışıklık oluyor.