Python üzerinden program çalştırmak

Başlatan crewsing, 12 Mayıs 2017 - 13:49:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

crewsing

Pythonda Tkinter kullanrak GUI tasarımlı bir oyun arşivi tasarlıyorum (üçgen oyun arşivi gibi bi arşiv) kullanıcıların programı kurduğu yerin içinde "K-GAMES" diye bir klasör var ve bunun içinde oyunlar var benim merak ettiğim kullanıcı programı açacak oyunun üzerine tıklıcak ve benim belirttiğim exe/bat dosyasını çalıştıracak bunu nasıl yapabilirim

freeman

Alıntı yapılan: crewsingPythonda Tkinter kullanrak GUI tasarımlı bir oyun arşivi tasarlıyorum (üçgen oyun arşivi gibi bi arşiv) kullanıcıların programı kurduğu yerin içinde "K-GAMES" diye bir klasör var ve bunun içinde oyunlar var benim merak ettiğim kullanıcı programı açacak oyunun üzerine tıklıcak ve benim belirttiğim exe/bat dosyasını çalıştıracak bunu nasıl yapabilirim
Sorduğunuz sorunun GNU/Linux sistemlerle ilgisi nedir acaba? Forumda sadece GNU/Linux sistemlere destek veriliyor.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

crewsing

ekremsenturk

Geleneksel Basic'te system$ veya system komutları ile sistemin kendi işlevlerine erişilebiliyor. Python'da bu işlev tahminime göre biraz daha teferruat ister. Windows'ta programlar veya başlatıcıları "Path" (dosya erişim yolu) içinde bulunmadıkları için, dizin yolu da ilave olarak belirtilmeli.

Benim önerim, önce yapabileceğin projeler üzerine odaklan, yeterli bilgi ve tecrübe edindikten sonra bu fikre tekrar geri dönüş yaparsın.

okkangal

Tam anlayamadım ama os.startfile(oyun.exe) şeklinde çalışacak programı windowsta açabilirsin...

FireSwords

İstediğin py dosyasını exe gibi bir formata dönüştürmekse bu işi yapan programlar var. Google aramasıyla öğrenebilirsin.