Ubuntu işletim sistemi olan bir bilgisayara Vbox tan Linux Kali kurulumu

Başlatan Aykut595, 11 Mayıs 2017 - 18:07:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aykut595

Beyler merhaba. Ben Kendi pcmde Ubuntu kullanıcısıyım V boxtan değil direk pc ubuntu. Ben pc me Vbox kurdum. Daha sonra Linux Debian 32 bit ayarladım İçine Kali'nin iso sunu da attım Kali kurulum ekranı geldi Graphically İnstall seçeneğini seçtim siyah bir ekran geldi fakat öyle de kaldı çalışıyor olarak gözüküyor fakat ekranda hiçbir şey yazmıyor. Ne yabalirim şimdiden teşekkürler.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Barlow

1. Elinizdeki Kali Linux kalıbında MD5 kontrolü yaptınız  mı?
2. VBOX üzerinde ne kadarlık RAM bellek alanı ayırdınız?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

Aykut595

RAM 936 MB verdim MD5 testi uyguladım sitedeki kodla aynı çıkmadı fakat siteden tekrar indirmek istediğimde yine download kısa bir süre sonra başarısız oldu.

Barlow

Öncelikle kalıp sorunlu olabilir. Eğer tarayıcı üzerinden hatalarla karşılaşıyorsanız uçbirim üzerinden yükleme yapabilirsiniz..

wget http://www.kali.org/kalıbın_indirme_linki.iso

Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

naklov

Kali yüklerken grafik kurulumunda bazen sorun yaşanabiliyor grafik değil de normal kurulumu dener misiniz.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

Aykut595

Normal kurulum denediğim zaman yine aynı şey ile karşılaşıyorum. Uç birimden kodla yaptığım zaman da uç birim bağlanıyor fakat daha sonra 404not found hatası veriyor. Acaba bunu (kali linuxu) direkt olarak indirmeden bulmam mümkün mü ?

naklov

Öncelikle indirmiş olduğun iso dosyasının kontrolünü sağlayalım iso dosyasının olduğu dizince sağ tık > uç birimde aç de veya terminal(uç birim) üzerinden cd komutu ile indirdiğin yere gel yani
örnek vermek gerekirse bu benim türkçe sistemimde indirilenler klasörüne gider ~/ işareti /home/kullanıcı_adini ifade eder. İndirilenler klasörü sadece örnek vermek açısından sende nerede ise oraya git.

cd ~/İndirilenler

Burada indirmiş olduğun iso kalıb dosyasına sha1sum kontrolü sağlayacağız bunun için

sha1sum kali_dosya_adi.iso

hemen altında 25cc6d53a8bd8886fcb468eb4fbb4cdfac895c65  kali_dosya_adi.iso gibi bir dosya kod çıkacak bu kodu indirdiğim sürüm hangisi ise http://cdimage.kali.org/kali-images/ adresine girip SHA1SUMS dosyasına girerek karşılaştır. Kodlar birbirini tutmuyorsa indirmiş olduğun iso dosyası bozuk indirilmiştir. Kontrolü sağlayıp tekrar buraya ileti geçin lütfen eğer hatalı ise verdiğim adresten kali ilgili sürümlerini tekrar indirebilirsiniz.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

OnLive

Alıntı yapılan: Aykut595 - 11 Mayıs 2017 - 18:45:50
RAM 936 MB verdim MD5 testi uyguladım sitedeki kodla aynı çıkmadı fakat siteden tekrar indirmek istediğimde yine download kısa bir süre sonra başarısız oldu.

936 MB yerine 1024 MB RAM atamanız daha sağlıklı olurdu açıkçası...
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms