Donanımım ubuntu için uyumlumudur ?

Başlatan Lexa, 11 Mayıs 2017 - 16:48:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lexa

İşlemci : İntel i5-760 2.8 ghz 1066mhz 8mb cache LGA1156
Ekran K : nvidia gts 250 1 gb
Anakart: Asus p7p55 lx
Bellek/Ram : 6 gb
HDD : 750 gb

Ubuntu 16:04 Lts sürüm için uygunmudur herhangi bir desteklememe olasılığı varmıdır

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozpirinc

Uygundur.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barlow

Sistem kaynaklarınız Ubuntu'yu her türlü kaldırır. Ubuntu öntanımlı olarak GNOME Masaüstü ortamıyla geliyor(17.10 sonrası).. RAM miktarınıza  bağlı olarak  kurulum esnasında takas alanı oluşturmayabilirsiniz.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

Lexa

Ben 16.04 ü daha sorunsuz olarak tahmin ediyorum 16.04 te disklerimi şöyle yapıyorum

/ 450
/home 285
Takas alanı 15 gb

yapıyorum doğrumudur hatalı bir seçim var mı home i windows gibi yetel disk d mantığıyla kullanıyorum yedek arsiv amacli

Barlow

Disk bölümü konusunda tercih tamamıyla size kalmış fakat takas alanı 15GB gerçekten çok olmuş :) 2GB ramimle 64bit Arch+XFCE kullanıyorum ve takas alanı 1-1.5 saat sonra kullanılmaya başlıyor. Tabi tercih size kalmış...
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

Lexa

Disk konusunda pek ihtiyacim olmadigi icin en kötü ihtimalleri dusunerek bir sorun olmasın diye takas alanina 15 gb veriyorum   

Barlow

18.04 LTS sürüm  2018 - Nisan ayında çıkacaktır.

Cannonical ubuntu sürümlerini her 2 senede bir LTS sürüm olarak, 5'er  yıl destek ile çıkarır. Ara sürümler ise 6 ayda bir Nisan(4.ay) ve Ekim(10. ay) olmak üzere 9 ay destek(net emin değilim) ile çıkmaktadır. Sürümler aksi belirtilmediği sürece 23Nisan ve 23Ekim de çıkıyor.

-Dostoyevski-

Lexa

Anladım çok teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınız için, konu böyle kalırsa iyi olur merak edenlere cevap olması bakımından.

edge35

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)