[Çözüldü] Ubuntu apache2 resim yüklenmiyor

Başlatan w-3, 11 Mayıs 2017 - 11:09:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

w-3

sudo chmod 777 -R var/www/ yetkisi verdim ama herhangi bir hata vermiyor windows'da çalışan resim yükleme kodunu bire bir kopyalıyorum ubuntuda resim yüklenmiyor lamp server ile alakalıda olabilir çözüm önerilerinizi bekliyorum...

naklov

Kullandığın scriptte veya yazdığın sistemde ne gibi bir hata aldın onu yazar mısın. Resim yüklenmiyor diye yazmışsın ama detay vermemişsin.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

w-3

İşte sıkıntıda bu ya herhangi bir hata vermiyor veritabanına resmin adı işleniyor bunda bir sıkıntı yok ama resim klasöre yüklenmiyor.

matrax_41

Görünürde bir hata vermiyor ama tarayıcı konsolunda hata vermesi lazım. Bir de @ işareti ne işe yarıyor ?

w-3

@ işareti hata bastırma operatörü kaldırdım ama onla bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum kaldırınca da hata vermedi kodda bi sıkıntı olsa windows'da da çalışmaması lazım yetki ile ilgili olabilir ama yetki sorunu olsa hata verirdi dimi

naklov

Yetki konusunda hata vermeyebilir yani kontrolünü sağlaman gerekiyor.

http://php.net/manual/tr/function.move-uploaded-file.php

Örnek olması açısından

if( $moved ) {
  echo "yükleme tamamlandı";         
} else {
  echo "yükleme sırasında hata oldu : ".$_FILES["file"]["error"];
}

birde aşağıdaki gibi yetki vermeyi dener misin

sudo chmod 777 -R /var/www/html/forum/images/

w-3

Bu kodu yazdım;

if( $moved ) {
echo "yükleme tamamlandı";         
} else {
echo "yükleme sırasında hata oldu : ".$_FILES["konu_resim"]["error"];
}
exit();

ekranda şu yazdı (yükleme sırasında hata oldu : 1)

matrax_41

Yüklemeye çalıştığın dosyaların boyutu nedir ? php.ini dosyasında standart dosya boyutu 2 mb, dosyalar büyükse sıkıntı o olabilir.

w-3

Evet sorun boyuttaymış hiç aklıma gelmemişti  :) 2 mb üstü yüklüyodum şimdi 500kb'lik bi tane denedim yüklendi peki bu boyutu arttıra biliyomuyuz?

matrax_41

php.ini dosyasından arttırabilirsin. Yükleme yaparken denetlemeler yap. Dosya yükleme durumu,dosya boyutu ve gerekliyse resmin en-boy oranı gibi.

w-3

Tamamdır sorun çözüldü çok sağolun dünden beri uğraşıyodum.

naklov

Php 5 kullanıyorsan

sudo gedit /etc/php5/apache2/php.ini

Php 7 Kullanıyorsan

sudo gedit /etc/php/7.0/apache2/php.ini

ayarların etkin olması için

sudo service apache2 restart

Belli başlı özellikleri değiştirebilirsin : max_execution_time, display_errors, post_max_size, output_buffering ( çıktı tamponlama )

Lamp kurulumunda gerekli ayarlar yapılmış https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46014.0 bu konudan bakabilirsin.

w-3

upload_max_filesize = 2 ' mb idi 5 yaptım 2 mb üstü resim yükleniyo tekrardan hepiniz çok sağolun.

naklov

w-3