Nasıl Kuracağım? (Kaynak Kod Gİbi Bİrşey)

Başlatan mtilhan, 24 Aralık 2008 - 02:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mtilhan

Önceden Pardus kullandım şimdi Ubuntuya geçtim. Şuan pc'de eski bir driveri bulunuyor oyunlardada opengl sürümünüz eski o yüzden yeni ekran kartınızı yükleyin diyor.
Ben bir tane driver buldum:
http://www.probo.com/timr/savage40.html
Ama nasıl yükleyeceğimi anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim:
(Ekran kartım= S3 Graphics ProSavageDDR 32MB)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Xenophobia

Ubuntu yükledikten sonra, yapılması gerekenler diye bir forum başlığı var. Onu okuyup uyguladın mı?

Buradaki ve buradaki kısımları bir incele istersen.

mtilhan

Bu forumdaki tüm o tür konuları okudum ama ekran kartımın tek bu kaynak dosyası var en son diğerleri baya eski.Oradada nvidia ve ati anlatılmış benimki farklı :)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

erginemr

Adresini verdiğiniz sürücüler de bayağı eski, XFree86 grafik sunucusuna ait. Halbuki artık XFree86 terkedildi; Xorg grafik sunucusu kullanılıyor.

Şu başlıkta: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=779833
ekran kartınızın 3D özelliklerinin ekstra sürücü kurmadan desteklendiği belirtilmiş.

Bunu anlamak için, konsolda (Uygulamalar >> Donatılar >> Uçbirim) şu komutu verin:
glxinfo | grep render
Eğer
Alıntı Yapdirect rendering: Yes
şeklinde bir sonuç alırsanız 3D (OpenGL) etkinleştirilmiş demektir.

mtilhan

Size olayı iyice anlatayım :)
Bilgisayarıma glesti yükledim. Denemek için.
Terminalden glest yazdım.İlk başta açılır gibi oldu sonra ingilizce olarak şu anki driverimin opengl 1.2.4' desteklediğini oyunu oynayabilmem için yeni driver yüklemem gerektiğini çünkü glestin 1.3.0'ile çalıştığını söyledi.
O yüzden benim için önemli lütfen oradaki driveri nasıl kuracağımı anlatabilir misiniz?