CS:GO Düşük FPS

Başlatan mulfucer, 07 Mayıs 2017 - 19:42:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Khan

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=58392.msg636732#msg636732

Yukarıdaki mesajda bahsettiğim gibi
DRI_PRIME=1 steam
komutunu vererek Steam'i harici ekran kartı ile açabilirsin.

g0kh4nc1c3k

Alıntı yapılan: Khan - 25 Şubat 2018 - 15:43:39
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=58392.msg636732#msg636732

Yukarıdaki mesajda bahsettiğim gibi
DRI_PRIME=1 steam
komutunu vererek Steam'i harici ekran kartı ile açabilirsin.

Bu komutu DRI_PRIME=1 %command% csgo nun başlangıç ayarlarına yazmıştım ama bir değişiklik olmamıştı şimdi sizin dediğinizi yapacağım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Şubat 2018 - 15:56:22

Hiç fark etmedi hala aynı 30-10 arasında gidip geliyor. Cs:go nun ilk açılış ekranında ise 117 hep sabit fps alıyorum map yüklenirken değişiyor sürekli en son kısmında 280 lere kadar çıkıyor ama oyunun içinde fps içler acısı ağlıyor resmen.

Khan

Oyun içinde CS konsoluna
+graphkomutu vererek FPS'yi görebiliyorsun.

Alıntı yapılan: g0kh4nc1c3k - 25 Şubat 2018 - 15:45:56

Hiç fark etmedi hala aynı 30-10 arasında gidip geliyor. Cs:go nun ilk açılış ekranında ise 117 hep sabit fps alıyorum map yüklenirken değişiyor sürekli en son kısmında 280 lere kadar çıkıyor ama oyunun içinde fps içler acısı ağlıyor resmen.

GNU/Linux üzerinde Windows performansı beklememeni öneririm.
Nitekim CS:GO Windows üzerinde DirectX, GNU/Linux üzerinde OpenGL üzerinden çalışıyor.
Performans açısından DirectX bir iki adım önde.

g0kh4nc1c3k

Alıntı yapılan: Khan - 25 Şubat 2018 - 16:00:19
Oyun içinde CS konsoluna
+graphkomutu vererek FPS'yi görebiliyorsun.

Alıntı yapılan: g0kh4nc1c3k - 25 Şubat 2018 - 15:45:56

GNU/Linux üzerinde Windows performansı beklememeni öneririm.
Nitekim CS:GO Windows üzerinde DirectX, GNU/Linux üzerinde OpenGL üzerinden çalışıyor.
Performans açısından DirectX bir iki adım önde.

Evet o komutla sürekli görüyorum zaten fps yi.

Yalnız sistemi benden daha aşağıda olup 70 fps alan arkadaşlar var o yüzden bende bir eksik veya sorun olduğunu düşünüyorum bu yüzden üstüne gidiyorum bu sorunun. Yoksa windows kadar fps beklemiyorum aslında. Mesela cs:go yu açtığımda ilk başta siyah ekran ve popup açılıyor opengl cevap vermiyor uyarısı ve ben bekle dedikten bir süre sonra oyun açılıyor. opengl dosyalarımda bir eksiklik falan var mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Şubat 2018 - 16:22:44

glxinfo çıktım şu şekilde hata veriyor

glxinfo -i | grep openGL
X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)
  Major opcode of failed request:  154 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  24 (X_GLXCreateNewContext)
  Value in failed request:  0x0
  Serial number of failed request:  36
  Current serial number in output stream:  37

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Şubat 2018 - 17:23:48

Yok mu yardım edecek bir Allah'ın kulu. Windowsa yenileceğiz mi?