Ubuntu - Unity: Arc-Dark Teması Görünümündeki Bazı Sıkıntılar

Başlatan Limonata, 30 Nisan 2017 - 13:07:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Limonata

Selamün Aleyküm;
Ben Ubuntu 16.04 Unity üzerine şu komutlardan yararlanarak Arc teması kurdum:

sudo add-apt-repository ppa:noobslab/themes
sudo apt-get update
sudo apt-get install arc-theme

Lakin youtube'da falan arama çubuğu yazısı vs. rengi değişmiş ve okunaksız bir renk olmuş:

Normal Arc Linux'da arc-dark temasında da mı böyle oluyor? Eğer olmuyorsa bunu düzeltebilir miyiz? Teşekkürler.

FireSwords

İlginç, GTK teması nasıl internet sitelerinin görünümüne etki edebilir, anlayamadım. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun?

Bu arada Arc Linux diye bir şey yok. Arch Linux var ama onun Arc teması ile hiçbir alakası yok. Sadece isim benzerliği.

Limonata

[mention=624349]@FireSwords[/mention]
Ubuntu 16.04 kurulumunda hazır gelen Mozilla Firefox'u kullanıyorum. Google Chrome üzerinde böyle bir sorun yok. Ayrıca bu sorun LibreOffice'de de var:

Yani bu aslında bir sorun mudur onu da bilmiyorum, lakin herley okunaksız olmuş :)
Şu adrestekine göre de kurulum yaptım ve aynı sonuç çıktı: https://github.com/horst3180/arc-theme

FireSwords

Libreoffice'te tema ayarı vardı sanırım. Şu anda Linux kullanmadığımdan o konuda yardım edemem maalesef.

tosun

Libre ofis>Tercihler>Görünüm sekmesinde simge seti değiştirebilirsiniz.

Libre ofis>Tercihler>Kişiselleştirme sekmesinde ise genel temayı değiştirebilirsiniz.

"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."