[Çözüldü] Uygulamlar kurulmuyor

Başlatan ali159, 29 Nisan 2017 - 22:30:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali159

Uç birimden veya direk mağzadan kurarsam uygulamlar kuruluyor fakat internetten indirğim .dev uzantılı dosyaları kurmak isteğimde yazılım merkezi açılıyor fakat oradaki kura tıkalyınca hiç * bir şey olmuyor. Uyarı vb de vermiyor.

Barlow

Alıntı yapılan: ali159 - 29 Nisan 2017 - 22:30:11
Uç birimden veya direk mağzadan kurarsam uygulamlar kuruluyor fakat internetten indirğim .dev uzantılı dosyaları kurmak isteğimde yazılım merkezi açılıyor fakat oradaki kura tıkalyınca hiç * bir şey olmuyor. Uyarı vb de vermiyor.

1. Bahsettiğin *.deb uzantılı dosyalar doğrudan Uygulama yöneticisiyle kurulabiliyor. Çift tıklama yaptığında Uygulama Mağazasında İnstall butonu gözükür. Gözükmüyoırsa da eksik bağımlılığı söyler ve sen bu bağımlılığı sisteme yükleyene kadar o install butonu çıkmaz.

2. *.deb uzantılı paketi sadece uygulama mağazasıyla değil, uçbirim üzerinden de kurabilrisin:

cd /nerede/bu/paket
dpkg -i paket.deb

Eksik bağımlılık varsa sana liste verir, yoksa da direk sisteme kurar.

3. 16.04 denediğim zamanlarda Yazılım Yöneticisi herhangi bir şekilde göstermiyordu. Bunun gdebi isimli bir uygulama kurdum ve daha anlaşılır, daha basit şekilde kurulum gerçekleştirmiştim. Tavsiye ederim.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ali159

Alıntı yapılan: Barlow - 29 Nisan 2017 - 22:36:37
Alıntı yapılan: ali159 - 29 Nisan 2017 - 22:30:11

Örnek dosya verir misin? İndirme linkiyle beraber.. Sanırım kaynak koddan derlenecek dosya kurmaya çalışıyorsun??
https://code.visualstudio.com/
http://wps-community.org/downloads ve bunlara benzer tüm uygulamalrda kura basıyorum ve hiç bir tepki alamıyorum.

siberoloji

sudo dpkg -i indirdiginizprogram.deb
şeklinde komut satırında komutu verdiğinizde çıkan mesajları burada paylaşır mısınız?

Barlow

İletiyi güncelledim. İstersen wps officeyi kur ve bir deneme yap eğer install butonu çıkmıyorsa bir ekran görüntüsü at eksik bağımlılık sırasında vereceği hatayı birlikte görelim. Az sürünmedim o şekilde..
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

fsutil

Alıntı yapılan: siberoloji - 29 Nisan 2017 - 22:54:59
şeklinde komut satırında komutu verdiğinizde çıkan mesajları burada paylaşır mısınız?

buna ek olarak ubuntu 16.04 ve üstünde direkt apt ile .deb paketler kurulabiliyor.

sudo apt install indirdiginizprogram.deb

ali159

Alıntı yapılan: siberoloji - 29 Nisan 2017 - 22:54:59
Bu şekilde yapardsam program kuruluyor :D

siberoloji

ali159

Alıntı yapılan: siberoloji - 30 Nisan 2017 - 09:34:22
:D
Bu arada teşekkür ederi martık indirdiklerimi bu şekilde kurarım :)

lrnyrd

Ben xubuntu 17.04 kullanıyorum aynı şekilde benimde .deb dosyalarını yazılım merkezi ile açıyorum install butonu yeşil olarak geliyor ancak bendede yükleme yapmıyor ha gerçi hep uçbirim kullanıyorum ama belirteyim dedim
Sometimes even good memories can kill you!

edge35

Aynı sorunla karşılaştığımda ingilizce bir kaynakta gördüm. 17.04 ubuntu yazılım'da böyle bir hata varmış. 3. parti uygulamaları kurmuyor. Uçbirimden ya da gdebi gibi başka uygulama yükleyicilerden yapılabiliyor.
[mention=624322]@ali159[/mention] bir de çözüldü diye etiketlersen iyi olur

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

burak öztürk

Gdebi kullanabilirsiniz. Ama önce gdebi yi kurmalısınız. Hem bağımlılıkları vs otomatik indirip kuruyor. Üzerine çift tıklayarak ya da sağ tıklayıp gdebi ile aç ı seçin.