[Çözüldü] Masaüstü hazırlamak?

Başlatan shox, 22 Mayıs 2017 - 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shox

ilk defa ubuntuyla gelen standart masaüstü görünümünün dışında bir masaüstü yapmak istiyorum depolardan gnome ve xfce masaüstünü indirdim onların arasında geçip duruyorum ama sizlerin paylaştığı ekran görüntülerini görüncede çok hoşuma gidiyor ama nasıl olacağı hakkında bir bilgim yok. Nereden başlamalı ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

ata1

Yapmak istediklerini göster yaz bir şekilde açıkla ki yol gösterelim. Gördüm yapamıyorum dersen ne yapamadığını bilemeyiz.

Barlow

XFCE için tasarım özelleştirmeli için xfce-look adresinden yararlanabilirsin.

Panel için : Kendi depolarınızda olan şık paneller cairo-dock, plank, docky
İkon Seti İçin : Buradan istediğin ikonu indirip /usr/share/icons dizinine kopyalaman gerekir. Buraya kopyalamak için ise dosya yöneticisini root olarak açman gerekir:

sudo -H nautilus

İconları kopyaladıktan sonra, Ayarlar>Görünüm>Simgeler üzerinden değişebilirsin.

Xfce--Look sitersinden XFCE4/XFWM4 Themes kategorisi pencere yöneticisi düzeni, GTK2 Themes dizini sistem temasını değiştirir. BU her iki kategoriden indirdiklerini /usr/share/themes dizini içini atabilirsin. Daha sonra Ayarlar>Görünüm ve Ayarlar>Pencere Yöneticisi AYarları gibi konumlarda değişikler yapabilirsin.

Son olarak imleç değişmek için ise yine aynı sitenin Cursors bölümü altında beğendiğini indirirsin, /usr/share/icons dizini altına kopyalayıp Ayar>Fare kısmından tema seçebilirsin..

İlk olarak yapmak istediğin tarzı gösterirsen bilgili arkadaşlar sana yardımcı olacaktır.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

shox

[mention=626013]@Barlow[/mention] anlatım viçin teşekkürler oldukça açık ve bilgilendirici olmuş
[mention=626006]@ata1[/mention]  https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=50561.msg607300#msg607300  çok hoşuma gidiyor mümkünse bu olur :)

ata1

Selam önce arkadaş kde kullanıyor. siz ise untiy kullanıyorsunuz. arka plan resimlerini paylaşmış zaten arkadaş ve kişinin ismini burada yazar kendisinden oluşum için yardım istersen severek yardımcı olur.

shox

Ata1 ustama yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. eksik olan birçok şeyi rahatlıkla kavramış bulunuyorum konuyu artık kapatabiliriz.