ubuntu 17.04 wifi sorunu ve (Çözümü)

Başlatan hakan zoqzor, 26 Nisan 2017 - 20:47:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakan zoqzor

bu sorun ubuntu 17.04 wifi ye bağlanmama sorunu ve çözümüdür *diğer sürümler icin işe yararmı bilmiyorum

şu komutu terminale ririyoruz

sudo -H gedit /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf

ondan sonra acılan gedit sayfasına

[device]
wifi.scan-rand-mac-address=no

bu komutu yapıştırıyoruz

sonra kaydedip cıkıyoruz gedit sayfasından

sonra terminale şu komutu yazarak wifi yi yeniden başlatıyoruz

sudo service network-manager restart

yazıyoruz ve bu kadar ben kendi pc imdeki wifi sorunu bü şekilde çozdüm sizede yararlı olması dileiyle.

Bipolar_Disorder

Daha anlaşılır ve yazım kurallarına azami özeni gösterseniz keşke.

hakan zoqzor

artık bunuda anlamıyosan bu sorun senin sorunun demektir blader sen su anda bu hatayı alıyomusun onu soyle anlamadıysan anlatcam gene ama huzuli urastırma bu sorunu almıyosan

Barlow

Alıntı yapılan: hakan zoqzor - 26 Nisan 2017 - 20:52:45
artık bunuda anlamıyosan bu sorun senin sorunun demektir blader sen su anda bu hatayı alıyomusun onu soyle anlamadıysan anlatcam gene ama huzuli urastırma bu sorunu almıyosan

Bu çözümü hangi wifi sürücüsü için geçerli acaba? Aynı sorunu yaşayan biri için referans gösterebilir mi? Anlaşılır olması için gerekli komutları ve eklemeleri Kod Etiketi içinde yazmış olsaydınız daha iyi olabilirdi. Eğer şayet bu bir çözüm anlatımıysa lütfen biraz özen gösterin ki sizden sonraları da faydalansın..
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

hakan zoqzor

yok o sekilde surucu ibaret değil bu yazılım hatası benim harici ve dahili adaptorlede bağlantı kuramıyodum bu sekilde cozdum 17.04 yeni bir sürüm oldugundan dolayı boyle bi hata vermisti

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2017 - 21:04:42

malesef kod eklentisini blmiyorum

Bipolar_Disorder

[mention=624055]@hakan zoqzor[/mention]

Ne büyük küçük ünlü uyumu var ne noktalama işaretlerine riayet etmişsin, sen benim demek istedigimi anlamadın.
Whatsappta birisiyle mesajlaşır gibi mesaj yazıyorsun konuya. Harflerin cogunu yutmussun.
Cümleye başlanırken büyük harf kullanılır, biraz özen göster, bir mesaj yazıyorsun 50 satır bosluk bırakıyorsun.

Kaçıncı sınıfa kadar okudun bilmiyorumki.

hakan zoqzor

begenmiyosanız cıkın kardes bu ne ya alahala biz yardım etmeye calısıyoz sizin dediklerinize bakın ya eger işiniz yoksa boş boş yorum yapmayın

ata1

[mention=624062]@hakan zoqzor[/mention] Faydalı bir şey anlatıyorsak herkesin anlayacağı bir şekilde anlatmamız gerek. Bu işlemi ne için yaptık orada yazdığımız nedir ne işe yarar.
Kısaca detaylar ve açıklamalar olmalı basit ama anlaşılır olmalı.Yararlı olmaya çalıştığın belli ama anlatımdan kimse bir şey anlamadı  o nedenle eleştiri aldınız.

NOT komutlarınızı kod etiketi ile verip yazılım hatalarınızı düzeltin daha anlaşılır olacaktır

İletilerde code etiketi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14283.0

hakan zoqzor

acemiyiz dayı bu sitenin idere edin anlamaya calısın anlayamdıgınız yeri bana sorun ben acıklayım

ata1

hakan zoqzor

plazma

Hoşgeldiniz foruma, forumumuzda kurallarımız mevcut kayıt olurken gözden kaçmış sanırım bağlantısını verelim tekrardan bir okuyun lütfen :
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32631.0

Mr.Bukalemun

Dostum çok teşekkür ederim çok güzel de işe yaradı.