Ubuntu pc kapanmıyor ve kitlenme sorunu yaşıyorum

Başlatan dezy0q, 25 Nisan 2017 - 20:38:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dezy0q

2 ay önce pc linux kurdum ama 2 tane sorunu çözemedim.Belirteceğim sorunlar pardus,mint ve şu an kullanmakta olduğum ubuntuda yani 3 sistemde aynı sorunu yaşadım.

1)İnternette gezinirken 1 veya 2 saat sonra pc kitleniyor fare bile oynamıyor.Uzun bir süre bekliyorum ama normale dönmüyor mecbur düğmesine basıp kapatıyorum.

2)Bilgisayarı kapatıyorum ve ubuntu kapanış ekranı geliyor ve öylece kalıyor.Bu arada windows kullanırken pc kapatınca bir ses geliyor ve kapanıyordu bu sesi şimdide duyuyorum ama değim gibi ekran kaybolmuyor

http://i.hizliresim.com/gqGZ82.jpg   Kapanış ekranı burda takılı kalıyor.

LeafSonic

Bende de aynı sorun Elementary OS'da var. Pc'yi kapatınca kapanır gibi oluyor ama elementary logosu ekranda kalıyor ve kapanmıyor. Çözümü bulabildin mi?

SeymaK

Ubuntu 18.04.1' i 2.işletim sistemi olarak yükledim(ilki Windows 10). Açtığım zaman şifremi istiyor giriyorum ama sonra yavaşlama başlıyor, masaüstü geç geliyor. Fare ile verdiğim komutlar geç algılanıyor, hata olduğuna dair bildirim mesajları geliyor masaüstüne ve bu şekilde zar zor 3-5 dakika kullandıktan sonra artık resmen donuyor, imleci hareket ettirebiliyorum ama tıklamam fayda etmiyor. Ve o zamandan sonra artık bilgisayarın kapağını kapatsam bile bilgisayar uyku moduna geçmiyor ve fanlar her zamankinden hızlı çalışıyorlar. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?