Android Studio Avd Başlamıyor

Başlatan matrix121, 25 Nisan 2017 - 15:10:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matrix121

Arkadaşlar merhaba binbir zorlukla kurduğum ve hatalarıyla boğuşup bu hale getirdiğim Android Studio'da enterasan bir durumla karşı karşıyayım.
Emülatör bir türlü çalışmıyor.Start ediyorum ekteki resimde de görüleceği üzere öyle beklyor...
"Waiting for target device to come online" yazıyor en altta, bekliyorum bekliyorum oda gidiyor ve kalıyor öyle.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

turkerataturk

SDK Tools  da eksik olablir

Android Emulator/ Sdk  tools / Android emulator yüklümü ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ahmet_matematikci

Aşağıdaki android monitor de çalıştırdığın zaman gata mesajını yazar ona bir bakabilir misin?
16.04 ise Genymotion kullanabilirsin....
Ben açılma problemini daha önce şu şekilde hallettim.
LC_ALL=C ./studio.sh

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

matrix121

Alıntı yapılan: turkerataturk - 26 Nisan 2017 - 00:33:12
SDK Tools  da eksik olablir

Android Emulator/ Sdk  tools / Android emulator yüklümü ?

Yüklü hocam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2017 - 12:45:20

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 26 Nisan 2017 - 09:44:49
Aşağıdaki android monitor de çalıştırdığın zaman gata mesajını yazar ona bir bakabilir misin?
16.04 ise Genymotion kullanabilirsin....
Ben açılma problemini daha önce şu şekilde hallettim.
LC_ALL=C ./studio.sh

Hocam 16.04 yüklediğimde Genymotion kurulumunu yaptım lakin emülatör çalışıp android ekranında donuyordu(bütün bilgisayar donuyordu).
Şuanda 14 yüklü, genymotion da yüklü, 16.04 e güncelleyeyim mi ?
LC_ALL=C ./studio.sh
bu kodu android studio çalışırken mi çalıştırayım ?

Limonata

[mention=624097]@matrix121[/mention] Selamün Aleyküm;
Android'in x86 emülatörünü Linux üzerinde çalıştıramadım. Lakin armv7 emülatör çalışıyor fakat bu da çok uzun zamanda açılıyor ve bir o kadar da yavaş çalışıyor. En iyisi Genymotion kullanmak. Bir de NVIDIA M310 ekran kartlı ve Ubuntu 16.04 kurulu bir pc'de Genymotion siyah ekranda donuyordu, ben de ekran kartının açık kaynak sürücüsü yerine NVIDIA Linux sürücüsünü kurdum ve çalıştı: http://stackoverflow.com/a/39338591

matrix121

Alıntı yapılan: Limonata - 27 Nisan 2017 - 16:32:34
[mention=624097]@matrix121[/mention] Selamün Aleyküm;
Android'in x86 emülatörünü Linux üzerinde çalıştıramadım. Lakin armv7 emülatör çalışıyor fakat bu da çok uzun zamanda açılıyor ve bir o kadar da yavaş çalışıyor. En iyisi Genymotion kullanmak. Bir de NVIDIA M310 ekran kartlı ve Ubuntu 16.04 kurulu bir pc'de Genymotion siyah ekranda donuyordu, ben de ekran kartının açık kaynak sürücüsü yerine NVIDIA Linux sürücüsünü kurdum ve çalıştı: http://stackoverflow.com/a/39338591

Aleyküm Selam, hocam bende ekran kartının sürücüsünden olduğunu düşünüyordum.
Ubuntu 14.04'te genymotion çalışmıyor mu ? Kurdum emülatörü play etmeme rağmen herhabgi bir tepki yok hocam ?

Limonata

[mention=624116]@matrix121[/mention]
14.04 üzerinde de Genymotion çalışıyor. Ayrıca sorununuzu daha ayrıntılı bir biçimde açıklayabilirseniz daha iyi olur. Hatanın veya sorunun resmini paylaşırsanız iyi olur.
Hatta ilk olarak Genymotion'ın üst tarafındaki Settings'e (çark resmi olan) tıklayın ADB sekmesine gelip Use custom Android SDK Tools seçeneğini tıklayın ve Android SDK konumunu gösterin ve emülatörü çalıştırmayı deneyin.

matrix121

[mention=624124]@Limonata[/mention]
Hocam şuanda sistemi 16.04'e güncelliyorum.
Dediğim gibi Emülatörü başlatmama rağmen hiçbir tepki olmuyordu.
Güncellendikten sonra karşılaştıklarımı yazacağım hocam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2017 - 23:08:34

[mention=624124]@Limonata[/mention]
Hocam çok teşekkür ederim, ekran kartının açık kaynak sürücüsü yerine NVIDIA Linux sürücüsünü kurdum ve çalıştı...  :)