Ukuu Kernel Update Utility

Başlatan pitikiti, 24 Nisan 2017 - 19:51:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pitikiti

Kernel güncellemesi yapmak istediğimde bulduğum bir program videolu anlatım yapıyorum.
Programı yüklemek isterseniz konu sonunda yükleme için gerekli terminal kodları verilmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=KGu_8TkjZq4&feature=youtu.be

sudo add-apt-repository ppa:teejee2008/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ukuu

İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

Bipolar_Disorder

Masüstündeki Icon paketinin adı nedir acaba ?

meda

Çekirdeği güncellerken hata falan olduğunda bildirim yapıyor mu ? Ekran kartı sürücülerinde bazen çekirdek sürümü uyuşmazlığı olabiliyor.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

pitikiti

[mention=623880]@slackware[/mention]
İcon paketinin adı uniform.Pek konuyla alakası yok gerçi ama aklınızda kalmasın cevaplıyım.
[mention=623946]@meda[/mention]
Programın settings kısmında boot menü gösterim süresi ile ilgili bir ayar var.Eğer sisteminizde kernel uyumsuzluğu olursa bilgisayarı tekrar başlatıp açılmadan önce shift tuşuna basıyorsunuz.
Burda advanced options kısmından daha önce kullandığınız kernel sürümünü seçip sisteminizi açarsınız ardından sisteminize uymayan kerneli yine programla kaldırabilirsiniz.

meda

Hatadan kastım çekirdeği yükler sistemde açılır ama gel gelelim ki ekran kartı o çekirdekle sorunlu çalışır elle yüklemede uçbirimde bu hata görünür. Zaten Ubuntu sürümlerinin geneli 2 büyük çekirdek güncellemesine izin verir. Öteki türlü Bumblebee Xorg gibi gibi yazılımlar hatalı çalışır.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

pitikiti

[mention=623958]@meda[/mention]
Evet sisteminizi açtıktan sonra istediğiniz kerneli yükleyebileceğinizi belirttim zaten.Programı inceleyip ekstraları var ise nette araştırabilirsiniz.