1024 X 768 scroll modu

Başlatan secici, 13 Mayıs 2009 - 12:41:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

secici

Merhabalar;

Biliyorsunuz Intel chipsetli netbooklar 1024 X 600 çözünürlüğe kadar destekliyor.

Mouse u hareket ettirerek ekranın gözükmeyen yerlerine doğru kaydırma metoduyla 1024 X 768 çözünürlükte çalışabilirmiyiz?

Bunun için kullanılabilecek yöntem nedir?

Selamlar.

secici

Ama daha önce aldım...

Bakın siz ne kastettiğimi anlamadınız. Ekran yine 1024 X 600 fiziksel olarak ama bu bir nevi emülasyon gibi. Mouse u  ekranın en altına getirdiğinizde ekran görüntüsü otomatik olarak kayıyor ve 1024 X 600 ün dışında kalan yerlere doğru ilerliyor. Mantık bu. Ve bu mantıkla 1024 X 768 de çalışmak mümkün.

Selamlar.

AbkHaZiaN

@secici tekrar alındığını hatırlayıp mesajı silmiştim. Sizin kastettiğiniz olayı anladım. olayın mantığını da biliyorum denemesemde. Başta anılmamın sebebi 1024ler :) pixel yoğunluğundan dolayı eğer bir ayarlama yoksa eekranden görüntü gelmiyor değerlerin ustüne çıkılırsa.

secici

eeepan adında bir script bu işi yapıyor. Ancak terminal den calisan bir script ve biraz da Asus eee ye özel gibi bir havası var.

Ben de daha anahtar teslim bir çözüm var mıdır diye sormak istemiştim doğrusu...

AbkHaZiaN

xorg.conf dosyası ile bütün çözünürlüğü değiştirip 1024*768 yapabilirsin aslında ama çalışırmı veya ne kadar sağlıklı çalışır bilemiyorum.

secici

Konuyla ilgilenenlerin:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9354.msg115032.html

adresindeki konu başlığını incelemelerinde fayda var.

Selamlar.