Pardus Forum Açıldı

Başlatan alorak, 23 Nisan 2017 - 09:54:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alorak

Merhaba arkadaşlar,

Tübitak/Ulakbim ile resmi veya gayriresmi bir bağı bulunmayan bir biçimde, ülkemizde Özgür ve Açık Kaynak Yazılımların kullanımının arttırılması, arttırılması durumunda yetişmiş, paylaşım kültürüne sahip personelin ve bilgi havuzunun oluşması için oluşturmayı düşündüğüm bir forum olarak pardusforum.com açılmıştır.

Forumda asıl amaçladığım nokta yönlendirilmek istenen üniversite öğrencilerinin Özgür ve Açık kaynak yazılımlara ulaşımı, ve bunun sonucunda yeni projeler oluşturabilmesine bir nebze de katkı sağlayabilmek ana amaçtır. Yazılım alanında böyle bir atılım ülkemiz açısından oldukça önemli olacaktır. Bu açıdan yazılımcı öğrenci arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Son kullanıcı açısından Kamu sektöründe yaygınlaşmaya başlayan Pardus dağıtımının ve Debian tabanlı tüm dağıtımlarda yaşanan sorun ve çözümlerin listelenebilmesi de oldukça önemlidir. Debian üzerinde çalışmayan donanımların belirlenebilmesi için de bir katkı ve indeks hazırlayabilirsek ne mutlu bize.

Yazılım ve son kullanıcıdan sonra bir de sunucu tarafında bilinirliğin arttırılması, ileriki zamanlarda sunucu yazılımlarının Türkçe dökümantasyonunda önemli bir sinerji yaratabilmek oldukça önemli olacaktır. Bunun için sistem yöneticisi adayı arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Özgürlük için...
özgürlük için

ahmet_matematikci

Hayırlı olsun. Çeşitlilik zenginliktir
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

WaylandIZMIR

Hayırlı olsun. Kararsız sürümler kararlı olunca daha da güzel olacak. Bu sene içinde Pardus KDE ile XFCE sürümleri çıkıyor muhtemelen.
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

cold459

hayırlı olsun background bi uyumsuzluk var sanırım bide logo gözükmüyor

burak öztürk

Hazır konu açılmışken merak ettiğim bir konu var; şurası aktif mi hala?  http://www.pardustopluluk.org/forum.html Sanki pek gelen giden yok gibi duruyor.
Bir diğeri de pts gelecek sürüm çalışmaları var mı? Son olarak başarılar dilerim.

edge35

[mention=623679]@alorak[/mention] Hayırlı olsun, tasarımınız hoşuma gitti, güzele benziyor fakat zaten halihazırda pardusun kendi forum sayfası bulunmakta. Farklı bir tane daha açmak yerine olana katkıda bulunmak aha iyi olmaz mı? neden böyle bir ihtiyaç duydunuz?

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

alorak

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 23 Nisan 2017 - 11:56:48
Hayırlı olsun. Çeşitlilik zenginliktir
Teşekkürler. Kesinlikle katılıyoruz.
Alıntı yapılan: WaylandIZMIR - 23 Nisan 2017 - 12:50:01
Hayırlı olsun. Kararsız sürümler kararlı olunca daha da güzel olacak. Bu sene içinde Pardus KDE ile XFCE sürümleri çıkıyor muhtemelen.
Muhtemelen geliştirilen Alfa sürümü kararlı olduğunda XFCE olacaktır.
Alıntı yapılan: cold459 - 23 Nisan 2017 - 21:51:37
Bazı durumlarda logo gözükmüyor fakat arkaplanda ne problem olduğunu tam olarak anlayamadım.
Alıntı yapılan: burak öztürk - 24 Nisan 2017 - 00:46:13
Hazır konu açılmışken merak ettiğim bir konu var; şurası aktif mi hala?  http://www.pardustopluluk.org/forum.html Sanki pek gelen giden yok gibi duruyor.
Bir diğeri de pts gelecek sürüm çalışmaları var mı? Son olarak başarılar dilerim.
Pardus Topluluk ekibi hala etkinliklerine devam etmekte. Fakat forum olarak durgunluğun nedenini tam olarak bilmiyorum. PTS'de sürüm çalışmalarının olduğunu biliyorum.
Alıntı yapılan: edge35 - 24 Nisan 2017 - 04:18:56
[mention=623679]@alorak[/mention] Hayırlı olsun, tasarımınız hoşuma gitti, güzele benziyor fakat zaten halihazırda pardusun kendi forum sayfası bulunmakta. Farklı bir tane daha açmak yerine olana katkıda bulunmak aha iyi olmaz mı? neden böyle bir ihtiyaç duydunuz?
Pardus'un resmi forum sayfasındansa, gönüllülerin ve farklı bir bakış açısıyla bakanların bilgileneceği bir bilgi deposu oluşturmak istediğimiz için böyle bir projeyi başlattık. Yoksa Pardus topluluk forum veya Pardus resmi foruma karşı bir oluşum değildir.
özgürlük için

alquirel

Alıntı yapılan: alorak - 24 Nisan 2017 - 08:10:17
Alıntı yapılan: cold459 - 23 Nisan 2017 - 21:51:37
Bazı durumlarda logo gözükmüyor fakat arkaplanda ne problem olduğunu tam olarak anlayamadım.

Kendisi yıllar geçmiş başlıklara anlamsız iletiler geçtiği için yasakladığımız @gamelear adlı kullanıcının yasaktan sonra farklı isimle açtığı ikinci hesap oluyor. Bu iletisindeki ciddiyetten ve samimiyetten şüpheliyim ve muhatap almama taraftarıyım. Aynısını size de tavsiye ederim.

burak öztürk

Pardus`un DW veri tabanındaki durumu aktiften durgun olarak değişmiş ve oylamaya kapatılmış.

ikia

Hayırlı olmasını dilerim @alorak.Düşünce olarak güzel bir proje.Başarılı ve uzun ömürlü olması dleklerimle...
Kolay gelsin.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

alorak

Alıntı yapılan: alquirel - 24 Nisan 2017 - 09:57:12
Kendisi yıllar geçmiş başlıklara anlamsız iletiler geçtiği için yasakladığımız @gamelear adlı kullanıcının yasaktan sonra farklı isimle açtığı ikinci hesap oluyor. Bu iletisindeki ciddiyetten ve samimiyetten şüpheliyim ve muhatap almama taraftarıyım. Aynısını size de tavsiye ederim.
Teşekkürler.
Alıntı yapılan: burak öztürk - 24 Nisan 2017 - 10:50:39
Pardus`un DW veri tabanındaki durumu aktiften durgun olarak değişmiş ve oylamaya kapatılmış.
Sanırım yeni sürümle beraber tekrar aktifliği artacaktır. Umarım.
Alıntı yapılan: ikia - 24 Nisan 2017 - 11:03:32
Hayırlı olmasını dilerim @alorak.Düşünce olarak güzel bir proje.Başarılı ve uzun ömürlü olması dleklerimle...
Kolay gelsin.
Çok teşekkürler ikia hocam.
özgürlük için

tbinxt

ali159

altalacax

.py

2 gündür kapalıydı neden kapalı olduğunu bilen var mı?

alorak

Alıntı yapılan: .py - 29 Haziran 2018 - 14:12:48
2 gündür kapalıydı neden kapalı olduğunu bilen var mı?

Kapalı olduğunu farketmedim fakat bir ara Pardus'un resmi forumu olan forum.pardus.org.tr kapalıydı fakat çok geçmeden açıldı.
özgürlük için

farkvar6768

microanaliz

Pardus okullarda tahtalarda yüklü ama kimse kullanmıyor. Bu pardus forum bu tanıtım sorununu çözebilecek mi?(sanmıyorum daha başka sorunlar var gibi)
MicroAnaliz

alorak

Alıntı yapılan: microanaliz - 06 Ağustos 2018 - 23:23:36
Pardus okullarda tahtalarda yüklü ama kimse kullanmıyor. Bu pardus forum bu tanıtım sorununu çözebilecek mi?(sanmıyorum daha başka sorunlar var gibi)

Malesef tanıtım sorunu muhtemelen farklı mecralarda dile getirilecektir. Forumda ise Sistem Yönetimi ile ilgili paylaşım ve tartışma alanları bulunmakta. Bir şekilde bilgi paylaşımı ve uygulaması yapılmalı. Akıllı Tahta sorunu tekniğe değen fakat daha üst bir konu malesef.
özgürlük için

ertanplencelik

selimcan71

hayırlı olsun takip ettiğim siteler arasına ekledim bile  :)

Sathrain

Hocam Pardus işlem görmeye devam ediyor mu? 19 sürümünün yayınlandığını gördüm ama tubitak destek vermeyi bıraktı deniyordu. Hayırlı olsun bu arada s forum.

alorak

Alıntı yapılan: Sathrain - 14 Ekim 2019 - 02:48:32
Hocam Pardus işlem görmeye devam ediyor mu? 19 sürümünün yayınlandığını gördüm ama tubitak destek vermeyi bıraktı deniyordu. Hayırlı olsun bu arada s forum.

Selamlar hocam, TÜBİTAK ULAKBİM destek vermeyi bırakmadı. Pardus'u geliştirmeye devam etmekte. Teşekkürler.
özgürlük için

bdevelik

Hayırlı olsun, bol hitli ve faydalı olur umarım.