Linux ile ilk karşılaştığınızda sizi en çok zorlayan şey neydi?

Başlatan Empat, 11 Ağustos 2019 - 10:00:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Program yükleme/kaldırma
Sürücü Hataları
Windows'a alternatif program bulma
Terminale Alışma
Boot hataları
Masaüstü ortamı hataları
Eğitici/bilgi verici kaynak yetersizliği

Empat

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

illedelinux

Bunların hiç biri beni zorlamadı, lakin ne yapacağım konusunda bir yol gösterici olmaması beni çok zorlamıştı ki, o zamanlar forumların varlığından da bi haberdim. Ama böyle olması benim için daha iyi oldu, çünkü o zaman her şeyi kimseden yardım almadan yapmaya kendimi adapte etmiştim, bu da bende kendi işini kendin görme gibi bir alışkanlık yaptı ve halen de öyleyim.
Aynısını yenilere de tavsiye ederim, sistemin temel mantığını anlamada ve sorunları kendin çözmede çok etkisi oluyor.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Empat

[mention=648435]@illedelinux[/mention]
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Ankete "Eğitici/bilgi verici kaynak yetersizliği" adlı şıkkı ekledim.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

gecegezen

Ben ilk denediğimde bir dergiden hediyesi olan redhat cdleri ile olmuştu o zamanlar kde gnome'dan daha fazla kullanılıyordu kde özellikleri ne kadar hoşuma gitsede modem üzerinden çevirmeli ağdan  ile internete baglanıyorduk ki modemler windows üzerinde zor çalıştırıyordum linuxte ise belirli bir kaç modem çalışıyormuşki bendeki çalışmıyordu. daha sonra gelecek linux kurmuştum. ama sonra modemden dolayı geri döndüm windowsa internet yaygınlasınca ve windows 7 zamanlarında çok fazla virus olunca yine linux geçtim ubuntu seçmemim sebebi'de kapalı kaynaklı sürücüleri kurulumda sorması ve yükleyici yazılımının olması daha önemli olarak ta bu forumu görme o zaman gercekten çok aktifti ve bazı kisiler sağolsunlar bana çok yardımcı oldular.

Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

arastiran

meda

Sürücü hatalarından nefret ediyorum özelliklede çift ekran kartı hâlâ başa bela bir durumda. Diğeri de boot hataları.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

hiddencat

Boot olayı. Yeni bilgisayarlarda hala korkuyorum Linux kurmaya. Sürücüler konusunda şanslıydım hiç sıkıntı olmadı.