Gönderen Konu: [Çözüldü] Bilgisayar kitleniyor kapanmıyor veya yeniden başlamıyor  (Okunma sayısı 932 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarı kapatmaya kalktığımda veya yeniden başlatmaya çalıştığımda sık sık fotoğrafını attığım şekilde donuyor ve kapatma tuşuna uzun basarak kapatabiliyorum kitleniyor
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2017 - 11:17:46 Gönderen: metimkhrmn7 »

« Yanıtla #1 : »
HDD Sağlam mı ?

Diskler / Smart Veri sınama dan ne yazıyor ?
Büyük Türk milleti!
Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve büyük medenî kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile, atinin yüksek medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır.
''Bu söylediklerim hakikat olduğu gün sizden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur : Beni hatırlayınız.''
''Mustafa Kemal Atatürk''

« Yanıtla #2 : »
@metimkhrmn7

Kardeş şuna bi bak istersen hakkaten on numara.Linux donduğunda kapatma tuşuna basılı tutarak restart atma veya kapatma onun yerine bunu yap.
http://blog.kember.net/articles/reisub-the-gentle-linux-restart/

« Yanıtla #3 : »
Cevap için teşekkütler attigin linkten pek bir sey anlamadim hddler saglam tekrar format atayim bari 256 ve 120 gb samsung ve intel ssd var

« Yanıtla #4 : »
@metimkhrmn7
Tamam sen bilirsin. Disk bölümlendirmeyi nasıl yapıyorsun ? Swap(Takas) alanını SSD ye mi kuruyorsun ?

« Yanıtla #5 : »
Evet 512 mb uefi için verdim 5 gb kadar swap verdim 256 nın kalını ex4 olarak sisteme veriyorum ssd dışında disk yok cihazda

« Yanıtla #6 : »
Ekran kartı kurulumu yaptınız mı ?

"Sistem Ayarları > Yazılım & Güncellemeler > Ek Sürücüler" yolunu izleyin. sürücünüz görünüyor mu ?

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ekran_kartlar%C4%B1
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2017 - 02:04:20 Gönderen: ata1 »

« Yanıtla #7 : »
Yaptım nvidia yı kullanırler bu sorunu yaşamıyorum inteli kullanırker yaşıyorum şimdi fark ettim nasıl çözebilirim ?(orada intel adına bir şey yazmıyor nvidia ve unknown unknown görünüyor  unknown neyse  artık )
lvmetad is not active yet using direct activation during sysinit diyor
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2017 - 02:42:56 Gönderen: metimkhrmn7 »

« Yanıtla #8 : »
Sorun ne şekilde devam ediyor tam olarak anlayamadım. Ekran kartını kurdunuz mu  ? sorun ne şekilde sürüyor daha net açıklarmısınız.

« Yanıtla #9 : »
laptop mode tools sorun çözüldü

Etiket ve çözümü anlattığın için de biz teşekkür ederiz.