[Çözüldü] Urban Terror güncelleme sorunu

Başlatan Lexa, 21 Nisan 2017 - 08:55:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lexa

arkadaşlar  ben  şuradaki https://illedelinux.blogspot.com.tr/2016/08/ubuntu-oyun-nasl-yuklenir_10.html ubuntuya urban terror nasıl kurulur konusundaki adımları izleyerek urban terroru  terminal üzerinden bilgisayarıma kurdum fakat  şuanda oyunun son versiyonu     4.3.2  olmasına rağmen  bendeki versiyon  4.2.x  olarak gözüküyor ve haliyle oyundaki serverlisti  tam göremiyorum     bu sorunu çözmek için uyguladığım yol şu fakat başarısız oluyorum

http://www.urbanterror.info/downloads/#5 sitesinden    Linux/command-line installer/updater  kısmındaki update dosyasını indiriyorum ve

cd İndirilenler/
cd/UrbanTerror43
./UrTUpdater_Ded.sh  komutunu girdiğimde şöyle bir hata veriyor

ERROR: xmllint not found. Install xmllint (part of libxml2, often split off as libxml2-utils or similar) or specify its location by passing XMLLINT=/path/to/xmllint to this script.

ve oyunu güncelleyemiyorum  çözümü varmıdır yardımcı olabilirmisiniz    Şimdiden teşekkür ediyorum

Bipolar_Disorder

[mention=623446]@Lexa[/mention]
xmllint paketini bulamıyor sistemde.
Bu komut ile bağımlı olan paketi kurduktan sonra, güncelleştirme aracını tekrar çalıştırmayı dene.

apt-get install libxml2-utils

Lexa

Arkadaşlar   oyunu  Ubuntu tabanlı elementary os loki işletim sistemime kurabildim    fakat programı  üstteki terminal komutlarıyla kurduğumda  indirilenler klasörüne UrbanTerror43 isimli klasörüne kurulmuştu  ve uygulamalar bölümüne kısayol atamamıştı bende internette nasıl yapabileceğimi araştırıp buldum yararlı olması için böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaşlar için nasıl çözdüğümü anlatacağım ilk olarak
uygulama kısayolu oluşturucu programımızı indirelim

terminali açıyoruz ve şu kodu yazıyoruz
sudo apt-get install alacarte

1) program kurulduktan sonra uygulamalar kısmına geldiğimizde  Ana menü adında bir uygulama göreceksiniz  programı  açıyoruz ve yeni öğeyi tıklıyoruz
2) ve ilk kısma isim yazıyoruz 2. kısımdan browse tıklayarak kısayol yapacağımız başlatıcıyı seçiyoruz
3) 3. kısım boş kalabilir isteyen açıklamada yazabilir Örn: Oyun Oyna
4) en son düzenlemeleri yaptıktan sonra tamam diyerek programı kapatıyoruz ve uygulama menümüzde programı görebileceksiniz yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum