enteresan bir erisim problemi

Başlatan gokhanyildiz, 20 Nisan 2017 - 10:23:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Merhabalar,

Daha onceki konularimda da dile getirmistim fakat herhangi bir cozum yolu bulunamadi.

Supermicro uzerinde ubuntu 16.04 kurulu. Daha onceden sabah saatlerinde apache servisleri kendini durduruyordu. Error loglarinda bununla ilgili herhangi bir kayit bulamadim. Bu yuzden uzun suredir yapmayi dusundugum sey olan apache2 yi kaldirip nginx kurulumunu yaptim. Yazilim sorunsuz calisiyor. Fakat soyle bir durum var.

sub.domain.com:88 portunu localdeki 172.16.0.10:80 portuna yonlendiriyorum. Bu sekilde iceriden de disaridan da herhangi bir sorun olmadan sisteme erisim saglayabiliyorum. Lakin son zamanlarda bir problem mevcut. sub.domain.com:88 seklinde erismeye kalktigim zaman timeout a dusuyor. Bu 2-3 dk suruyor. Bu sure icerisinde 172.16.0.10 local ip uzerinden yazilima erisebiliyorum. Simdi servislerden herhangi biri kendini durdursa localden de giremem diye dusunuyorum. Firewall da problem olsa diger supermicrodaki yazilima da disaridan erisemem. Sadece bu supermicro ile ilgili bir durum soz konusu. Bu sorun neyden kaynaklaniyor olabilir? Yani cildirmak uzereyim 1 aydir cozemedim su problemi.

gokhanyildiz

Bu konuda fikir sunabilecek biri yok mu?

en2li2

Konu ile alakalı cevap verebilmek için log veya buna benzer veriler lazım. Edinebilirseniz yardımcı oluruz