[Çözüldü] masaüstü açılmıyor

Başlatan ali023, 20 Nisan 2017 - 10:22:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali023

Okulda bir bilgisayara ubuntu kurdum deneme amaçlı, iyi güzel gidiyodu her şeyi yapabiliyodum (yazıcı ekleyemedim sadece şimdilik) . ama bugün masaüstünü göremedim şöyle bir ekran çıktı karşıma. bi türlü masaüstünü göremedim misafir hesaptan açılıyor ama. ne yapmam gerekir?

şöyle bir ekran geliyor:
https://1drv.ms/i/s!AjpStK37N0jHgTDDR7YT7mHd9bYK

Barlow

Ekran çıkışını hizli resim veya başka bir upload sitesine atabilir misiniz? Çıktı görünmüyor.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ali023

Alıntı yapılan: Kambises - 20 Nisan 2017 - 10:29:13
Ekran çıkışını hizli resim veya başka bir upload sitesine atabilir misiniz? Çıktı görünmüyor.

tabii ki

[eklenti yönetici tarafından silindi]

lrnyrd

Hazır yüklü gelen uygulamalardan birini kaldırdınızmı? Benim şüphelendiğim hazır yüklü gelen uygulamalardan birini kaldırırken bağlı paketleride silmiş olabilirsin. Mesela ben xubuntuyu yükledikten sonra hazır gelen internet tarayacısını kaldırdığımda xfce ve paketleride kaldırıldı.
Sometimes even good memories can kill you!

ata1

Grub ekranında iken seçeneklerden kurtarma modu ile başlat ardından root seçeneğiile terminale düş ve şu komutları çalıştırıp deneyelim

Resim 1'deki gibi işletim sistemi seçme ekranı karşınıza geldiğinde orada yer alan "Ubuntu için gelişmiş seçenekler"

Resim 2'deki gibi bir ekran karşınıza gelir

(Kurtarma Kipi) ile başlatıp şu alana ulaşarak yön tuşları ile root yazana gelınecek

sudo apt-get update
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
sudo apt-get install --reinstall unity
sudo reboot

lrnyrd

[mention=623469]@ata1[/mention] Sanırım sizde benim düşündüğüm gibi düşünüyorsunuz sistem paketlerini silmiş arkadaş. Ancak söylediğiniz komutlar ubuntu dağıtımı için geçerli degilmi arkadaşın dağıtımı sanırım elemantary-os.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Nisan 2017 - 18:57:54

Şimdi baktımda unity 8 miş. İlk defa görüyorum  :)
Sometimes even good memories can kill you!

ali023

Alıntı yapılan: ata1 - 21 Nisan 2017 - 18:47:48
Grub ekranında iken seçeneklerden kurtarma modu ile başlat ardından root seçeneğiile terminale düş ve şu komutları çalıştırıp deneyelim

Resim 1'deki gibi işletim sistemi seçme ekranı karşınıza geldiğinde orada yer alan "Ubuntu için gelişmiş seçenekler"

Resim 2'deki gibi bir ekran karşınıza gelir

(Kurtarma Kipi) ile başlatıp şu alana ulaşarak yön tuşları ile root yazana gelınecek

sudo apt-get update
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
sudo apt-get install --reinstall unity
sudo reboot

teşekkür ederim masaüstünü görebildim resim 1 deki anlattığın işimi gördü yavaş açılıyor ama açılıyor artık.

ata1

Komutları anlattığım şekilde çalıştırdınız mı sadece resim ile demişsiniz.

ali023

Alıntı yapılan: ata1 - 03 Mayıs 2017 - 18:49:26
Komutları anlattığım şekilde çalıştırdınız mı sadece resim ile demişsiniz.
resimdeki anlattığınızı yapınca açıldı. Açıldığında eski haline nazaran daha yavaş açıldı.  diğer dediklerinizi de yaptım hızlanmadı ama sorun yok şimdilik.

windowsa alışmışız, bi problem olunca düzeltebiliyorum onda. ubuntuya da şayet alışılırsa herhangi bir problemi giderebileceğimi görmüş oldum. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Öğrenciler de özgür işletim sistemlerini en azından tanıma fırsatı bulurlar.

Yaşasın özgür yazılım  8) 8) 8)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2017 - 13:17:54

[mention=624687]@ata1[/mention]  aslında devlet pardusu desteklemek yerine ubuntuya bir yama yapıp kullansa hem daha az maliyetli hem de daha verimli olacağını düşünüyorum. İsmi de ubunTURK olabilir mesela.

WaylandIZMIR

[mention=624730]@ali023[/mention]

Pardus Debian tabanlı, Ubuntu'da Debian tabanlı. Aynı sayılır aslında.
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

ata1

ali023