Kurulum başlangıcında donma pc başında yardım bekliyorum

Başlatan metimkhrmn7, 20 Nisan 2017 - 10:06:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metimkhrmn7

Merhaba ubuntu kurmaya çalışıyorum ama yükleme ye tıkladığımda gelen ilk mor ekranda donuyor ve ilerileme yapmıypr yüklemeden çalıştır dediğimde ise aynı sorun mevcut intel 6700hq işlemci 965m nvidia ekran kartına sahibim (debain kurulabiliyor)

Barlow

Kurulum dosyası, doğru bir şekilde indi mi? Kalıbı nasıl ve hangi araçla yazdırdınız?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

metimkhrmn7

Alıntı yapılan: Kambises - 20 Nisan 2017 - 10:21:34
Kurulum dosyası, doğru bir şekilde indi mi? Kalıbı nasıl ve hangi araçla yazdırdınız?

cevap için teşekkür ederim rufus ile yaptım sorunsuzdur sanırım indirmeyi 2 kere yaptım

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Barlow

Ubuntu kullanmadığım için yanlış bir yönlendirme yapmak istemiyorum. Sistem kaynaklarının Ubuntu'yu kaldırabileceği görüşündeyim ve ekran kartınızın da Linux tarafında mevcut desteği var. Kullandığınız kalıbı bir sanal makinede test etme şansınız var mı? Eğer orada bir sorun yaşamıyorsanız kurulumu için kalıbı yazdırdığınız medyayı değiştirebilirsiniz. Yada başka bir Ubuntu sürümünü indirip, MD5 testi yaptıktan sonra kurulum deneyebilirsiniz.

Buradaki linkte sizin sorununuza benzer biçimde bir çözüm aranmış, incelemenizi tavsiye ederim.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

hatas

Belki Çekirdek önyükleme seçenekleri sayfasındaki tüm seçenekleri teker teker denemek işe yarayabilir.

ata1

Alıntı yapılan: hatas - 20 Nisan 2017 - 18:50:56
Belki Çekirdek önyükleme seçenekleri sayfasındaki tüm seçenekleri teker teker denemek işe yarayabilir.

Büyük ihtimal ekran kartı seçeneği işe yarar.

Alıntı Yapnomodeset : Ekran kartı sürücülerini kullanma (ekan kartından kaynaklanan problemleri kurulum sırasında atlatmak için kullanılır)

metimkhrmn7

Uyguladım ama doğru mu uyguladım bilmiyorum değişen bir şey olmadı nomodeset yazdıktan sonra f10 ile başlattım sonuç aynı nomodeset uyguladıktan sonra esc basip biraz beklekdim çıktılar bu şekilde lütfen yardım edin windows a dönmek istemiyorum. Bazı yerlerde SSD sorunu ile bahsetmişler bilgisi olan var mı ?  Sadece ssd kullanıyorum libata.force=noncq yuda denedim

[eklenti yönetici tarafından silindi]

hatas

metimkhrmn7

-- sonrasına nomodeset yazıyordum --- sonrası yazdım kuruldu ama şuan ne intel nede nvidia kurulu değil nasıl yükleyebilirim ? intel 530 nvidia 965m