[Çözüldü] Manjaro hakkında bir soru

Başlatan WaylandIZMIR, 17 Nisan 2017 - 17:38:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WaylandIZMIR

Bu güne kadar hep Ubuntu ve Ubuntu tabanlı dağıtımları kullandım. Şimdilerde Manjaro isimli Arch tabanlı bir dağıtımla karşılaştım. Baya hoşuma gitti. Nedense Ubuntu GNOME'dan daha hızlı çalışıyor hissettim.
Merak ettiğim ise login ekranında Gnome, Gnome klasik ve Xorg üzerinde Gnome var. Varsayılan olarak Gnome ile açılıyor.
Xorg üzerinde GNOME seçeneği var ise Manjaro varsayılan olarak Wayland mı kullanıyor acaba? Komutunu bilmediğim için bakamadım.

Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

ata1

wayland olmadan açmak için xortg gnome ile açılabilir. Örnek team wayland ile çalışmıyor. Henüz team waylan da geçmemişti son bildiğim bu tür sorunlarda xorg ile girip sorunsuz kullanıyorduk.Kısca GNOME   wayland kullanır

Bipolar_Disorder

[mention=623143]@FLooD[/mention]

Benmi teşvik ettim acaba seni, Manjaroya  ::)

WaylandIZMIR

@ata1
Evet dediğin gibi Teamviewer hata verdi. o halde Manjaro varsayılan olarak wayland kullanıyor. Ben Waylandı bu kadar stabil hiç görmemiştim. Wayland olduğuna ihtimal bile vermiyordum ama öyle gözüküyor. Bundan sonra Manjaro dağıtımına çok sıcak bakmaya karar verdim. Seri ve efektler yağ gibi..

@slackware

Belkide :)
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

ata1

manjaro değil gnome wayland kullanıyor aynı hatayı ben xfcede almıyorum örneğin ayrıca o hata değildir izinlerin eksik

sudo systemctl start teamviewerd
sudo systemctl enable teamviewerd
sudo systemctl --system daemon-reload

bundan sonra açılacak team fakat ıd ve şifre gözükmeden bağlanamıyor hatası alacaktır.

WaylandIZMIR

@ata1

Dediğin komutları uyguladım. Team sorunsuz kullanılıyor. Herhalde destek getirdiler Wayland için?

Mustafa Kemal Atatürk

ata1

Olabilir, ben gnome kullanmadığımdan bilemiyorum fakat birçok gnome kullanıcısı bu tür sorunlar yaşamıştı. Gnome yada team bir çözüm getirmiş olabilir.

WaylandIZMIR

@ata1

Teşekkürler bilgilendirmen için
Mustafa Kemal Atatürk

ata1