Windows 7 den 10 a geçiş

Başlatan noktaLG5070, 17 Nisan 2017 - 14:51:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noktaLG5070

Arkadaşlar ben uzun bir süredir win 7 ile ubuntuyu kullanıyordum hiç bir sıkıntı yaşamadan. Okulum win 10 a ücretsiz yükselttiği için win 10 a geçmek istedim. Kurulum yapılırken %30 lar civarında  yükleme bilgisayara reset attı. Bense bunu kaçırdığım için ubuntuya girdi. Daha sonra win i açmaya çalışsam da grub dan öteye geçemedim. Grub dan win i seçiyorum ama mor ekranda kalıyor ileri gidemiyorum. Bunun sebebi yüklemenin yarıda kalmasımı yoksa uefi den kaynaklı mı bilmiyorum lütfen yardım edin.
Şimdiden teşekkürler...

edge35

[mention=623124]@noktaLG5070[/mention] sebebini bilmiyorum ama baştan win10 yüklersen düzelir diye düşünüyorum. Muhtemelen yükseltme sağlıyorlarsa direk yükleme de sağlıyorlardır. En azından benim okulumda öyle, bir kaynak var, oradan alıp win10 yükleyebiliyoruz.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

OnLive

Alıntı yapılan: noktaLG5070 - 17 Nisan 2017 - 14:51:31
Arkadaşlar ben uzun bir süredir win 7 ile ubuntuyu kullanıyordum hiç bir sıkıntı yaşamadan. Okulum win 10 a ücretsiz yükselttiği için win 10 a geçmek istedim. Kurulum yapılırken %30 lar civarında  yükleme bilgisayara reset attı. Bense bunu kaçırdığım için ubuntuya girdi. Daha sonra win i açmaya çalışsam da grub dan öteye geçemedim. Grub dan win i seçiyorum ama mor ekranda kalıyor ileri gidemiyorum. Bunun sebebi yüklemenin yarıda kalmasımı yoksa uefi den kaynaklı mı bilmiyorum lütfen yardım edin.
Şimdiden teşekkürler...

Windows sorularınızın cevaplarını Windows forumlarında aramanız gerekiyor...
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

afeser

Hocam bence sıkıntı windows yuklemesinde arkadasin dedigi gibi baştan  yuklemeniz gerekiyor diye düşünüyorum.
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...

Barlow

Windows güncellenmesi başarıyla sonuçlansaydı eğer bildiğim kadarıyla Grub ekranının da gitmesi gerekiyordu. En iyisi temiz bir kurulum gerçekleştirmek.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-