Acı Ama Gerçek:Windows'la Sınanıyorum(Dramatik Kara Mizah)

Başlatan ikia, 15 Nisan 2017 - 16:45:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bipolar_Disorder

[mention=623122]@Froneo[/mention]

Bunun Linux ile alakası oldugunu sanmıyorum  ;D

Arch belki, zor gelebilir ama. Manjaro kurup hiç hata aldıgını görücekmisin bak bakalım veya kaç saniyede acıldıgını daha iyi anlarsın :)

Power tusuna basıp masaüstünün gelmesi 4 saniyemi alıyor :)

fsutil

Alıntı yapılan: Froneo - 17 Nisan 2017 - 14:25:37
Linuxcular kızacak şimdi ama windows 10 şuan çoğu linux dağıtımından daha hızlı boot ediyor ve kullanımı çok rahat windows 10 kullanıyordum ubuntu 16.04 a geçtim . w10 kullanırken 7 saniyede açılan bilgisayarım ubuntuda 30-40 saniyeyi buluyo açılırken de bir sürü hata yazısı veriyor w10da yok bu tür hatalar mesela. driver sorunu da cabası linux'un.

Bende durum tam tersi. Linux 8-10 saniyede açılırken Windows  30 saniyeleri buluyor

OnLive

Linuxcular kızacak şimdi ama windows 10 şuan çoğu linux dağıtımından daha hızlı boot ediyor ve kullanımı çok rahat windows 10 kullanıyordum ubuntu 16.04 a geçtim . w10 kullanırken 7 saniyede açılan bilgisayarım ubuntuda 30-40 saniyeyi buluyo açılırken de bir sürü hata yazısı veriyor w10da yok bu tür hatalar mesela. driver sorunu da cabası linux'un.

Bu dedikleriniz GNU/Linux'un değil, donanım üreticilerinin suçu.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

ata1

[mention=623122]@Froneo[/mention]

[ata@ata]: ~>$ systemd-analyze
Startup finished in 4.384s (kernel) + 6.125s (userspace) = 10.509s

hdd ve hiç oynanmamış jurnal ile biraz oynama ile bu değeri birkaç sn daha alta çekerim istersem
şunlada bir iki sn kazanırım açıkcası sizde bir sorun var bence
sudo mkinitcpio -g /boot/initramfs-linux.img
sudo mkinitcpio -p linux

ikia

Tekrar merhaba.Şu an öyle bir duygu içerisindeyim ki, uzun zamandan beri hasret kaldığım yurduma kavuşmuş gibiyim. :D Evet, yaklaşık 20 gündür devam eden zorunlu Windows maceram sona erdi. Tercihim, HP ProBook 440 G4'ten yana oldu.Bugün geldi bilgisayar.İlk işim, hemen Ubuntu Gnome kurmak oldu.Tabi şimdilik, fazla zaman kaybetmeden incelemek için.Tam isabet bir tercih olmuş. ;) En ufak bir sıkıntı, uyumsuz hiçbir donanım yok.Bilgisayar çok şık, hız, donanıma bağlı olarak elbette, inanılmaz.Tek sıkıntı(o da sıkıntıysa), ekranın 1920x1080 olması dolayısıyla, doğal çözünürlükte göüntünün çok küçük gelmesi.Çözünürlüğü 1360x768 yapınca sorun çözülüyor ama, bu sefer de doğal çözünürlük olmadığı için görüntü belli belirsiz bulanıklaşıyor gibi.Gençler için çok sıkıntı değil bu durum da, benim gibi yaş kemale erince, gözler de yoruldum artık diyor ya, bundan işte.Aslında sorun bende yani.Amaaan, bu kadarcık kusur kadı kızında da olur. :D Fikir beyan eden, etmeyen herkese çok teşekkür ederim; fikir edinmemde yardımcı oldunuz, diyerek konuyu bağlayayım.Bana da hayırlı olsun.Kalın sağlıcakla.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

decent

Hayırlı olsun @ikia;
Senin adına sevindim.
Güzel günlerde kullan.

Konuyu şimdi veya bir süre daha açık tutup kilitleyebiliriz.

ikia

Öğretmeniim!Canım Benim

ata1

[mention=623333]@ikia[/mention] Hayırlı olsun üstad iyi günlerde kullan.

ikia

Alıntı yapılan: ata1 - 19 Nisan 2017 - 19:59:08
[mention=623333]@ikia[/mention] Hayırlı olsun üstad iyi günlerde kullan.

Teşekkürler @ata1, darısı başına inşallah.
Öğretmeniim!Canım Benim

laz61

hayırlı olsun usta, güle güle kullan. Çok şık ve yerinde güzel bir tercih yapmışsınız :)
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

ikia

Alıntı yapılan: laz61 - 19 Nisan 2017 - 22:50:39
hayırlı olsun usta, güle güle kullan. Çok şık ve yerinde güzel bir tercih yapmışsınız :)

Teşekkür ediyorum @laz61.
Öğretmeniim!Canım Benim

furyzer0

Bazısının cihazı windowsta kötü çalışır bazısı belli bir Linux dağıtımında sorun çıkarır bazısı da tüm Linux dağıtımlarına karşı sorun çıkarır. Bende hem windows hem de Linux birbirine yakın performansta çalışıyor.