Acı Ama Gerçek:Windows'la Sınanıyorum(Dramatik Kara Mizah)

Başlatan ikia, 15 Nisan 2017 - 16:45:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ikia

Öncelikle, yerine tam karar veremedim.Yanlışsa düzeltmenizi rica ederim, sevgili modlarım.

Artık kesin olarak eminim, şüphem kalmadı: AMD ve HP el ele vermişler, bir işkence aleti yapmışlar; sırf bana hayatımın çilesini çektirmek için.Üstelik bu kirli planlarına Microsoft'u da alet etmişler. ;D
Yaklaşık iki haftadır elimde bir bilgisayar mevcut ve kullanmak durumunda kaldım.İşlemcisi AMD A10-8700p.Dahili Grafik kartı R6.Ayrıca R7 M350 harici grafik kartı mevcut.Bu bilgisayar sırf bana işkence aleti olsun diye üretilmiş üreticisi tarafından. :'( 
Allah'ım, bu bilgisayar yüzünden Windows 10 kullanmak zorunda kaldım.Nasıl hissettirdiğini şöyle tarif edeyim:Hani gurbete gidersin de memleketini dibine kadar özlersin ya...Kavuşmak için gün sayarken, kendini yalnızlıklarla dolu bir yerde, özlemin zirvesinde bulursun ya...İşte tam olarak bu durumdayım şu an. :)) Tükenmişlik ve karamsarlığın doruklarında dolaşıyorum.Başım dönüyor.Her an aşağıya yuvarlanabilirim.
Şimdi gelelim elimdeki işkence aletimin bana ettiklerine.Ne kurduysam veya kurmaya çalıştıysam, sonuç simsiyah bir ekran!Bir şekilde kurmayı başarabildiklerimse(Bazı Ubuntu türevleri ve Debian Live), ilk yeniden başlatmamla aynı makus kaderi yaşadılar.Yaptığım araştırmalarımla ulaştığım sonuç, artık AMD'nin R6'yı desteklememesi oldu ki yaşadığım büyük hayal kırıklığını kelimelerle anlatabilmem imkansız. :-X Penguenler, komut satırı, komutlar, dağıtım logoları... Tekmili birden gözümün önünde dans etmedeler.Susuzuluklarını sonuna kadar yaşıyorum; iliklerime kadar hissediyorum.
Hadi anladım, fiziksel olarak sorun var da, sanal olarak ta aynı sıkıntı mı olur arkadaş!Virtualbox ile de bir çok dağıtım aynı sonu yaşadılar.Hay ben.... Dııııt!(Burasını siz hayal gücünüzle doldurun, ben sansürledim.  ) :-X >:(
Neyse ki bu durum en fazla birkaç gün daha sürecek.Pazartesi yeni bir bilgisayar sipariş vereceğim.En geç Çarşamba-Perşembe gibi kurtulacağım bu azaptan Allah'ın izniyle. :)
Allah kimseleri Windows ile sınamasın.Amin!Siz de amin deyin dostlar, yoksa aynı şeylerle sınanırsınız.  :D
Kalın sağlıcakla.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

lubuntu

[mention=623002]@ikia[/mention]
Seni bir tanıdığıma benzetiyorum, eğer o bilgisayarı görürsem yakalandın bana demektir. ;) ;) ;)

ikia

Alıntı yapılan: lubuntu - 15 Nisan 2017 - 17:49:37
[mention=623002]@ikia[/mention]
Seni bir tanıdığıma benzetiyorum, eğer o bilgisayarı görürsem yakalandın bana demektir. ;) ;) ;)

O bilgisayarı ne sen gör, ne de ben göreyim. ;D ;D ;D
Öğretmeniim!Canım Benim

Bigchefstarys

Bir an mesaj da "Bu mesajı 10 kişiye gönderin ve onların da arkadaşlarınıza göndermesini isteyin. Yoksa sizin de başınıza gelebilir" göreceğim zannettim.
O kadar hüzünlü bir ve acımasız bir derdiniz varmış ki. Yolda dilenen adama anlattım adam "Benimki de dertmiymiş" diğerek kendi kendine iç çekti. Windows sigara gibi bırakırsan sağlıklı yaşayabilirsin. Bırakamazsın zevk aldığını zannedersin ama gün geçtikçe senin ömrümden ömür alır.

Çok kısa sürede çözüme ulaşmanı diliyorum. :D
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

ata1

İka hocam bende bir hp kullanıcısıyım ki alet şu aralar sınırda hissediyorum arch dahil tüm sürümleri kuruyorum fakat eskiden olmayan bir sürü hata var akışta
son demlerimi yaşadığımın bilincindeyim bu güne kadar hiç almadığım acpı hatası bile akışa geldi kısaca zamanı dolan pcler bunlar.
her güzel şeyin bir sonu var. Hp ile sıcak kış geceleri geçirmiştim  :)) artık yeni modellere bakıp hp markasından uzak durmanın yollarını bulmalıyız.

ikia

Aslında sorun HP değil ata1, iki hafta öncesine kadar HP Probook 430 G3 kullanıyordum.Müthiş bir bilgisayar.Metal kasa, çok şık, bırak ısınmayı, en ufak bir ılıma bile yok.Süper hızlı, her şeyiyle Linux ile tam uyumlu vs. vs.Bir şekilde onu kızıma devretmek durumunda kaldım.O kadar beğendi ki, kıramadım.Beni de bu ucube ile baş başa bıraktı. ;D Bu sefer HP Probok 440 G4 niyetim var, bakalım.
Öğretmeniim!Canım Benim

OnLive

AMD, GNU/Linux camiasına savaş açmış en büyük şeytandır. Allah kimseyi AMD'nin eline düşürmesin.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

ata1

benim bir sözüm var kendime hp olmasında ne olursa olsun ısı belki üst modellerde halledilen bir sorundur fakat bende bir bcm4312 var dillere destam mecbur kaldım kurulum yapabilmek için wifi adaptörü almaya  :)) sürücüleri hep canımı sıktı gözümde bir şey var az daha dişimi sıkıyorum. Tulpar T5 V9.1 15.6" niyetim var

ikia

OnLive, ata1, Broadcom ve AMD Linux suikastçılarıdır. ;D Yine Broadcom bir nebze beriliktir.Monster ile sorun yaşayan Linux kullanıcıları biliyorum.İnşallah hayırlısı olsun.
Öğretmeniim!Canım Benim

gecegezen

Bir msi kullanıcı olarak ben en msidan çektim ama şu anda son güncellemeler ile msi fena sayılmam ama realtek ile de sorun yaşadım bir sorun yasadığımda msi yazdım bunun ile ilgili bir güncellemeniz varmı diye belki bilmiyorlardır diye düşündüö geri döndüler ve verdikleri cevap kısaca üzgünüz ama linux desteklemiyoruz :)
sorun iste kendilerine özel bir altyapı kullanmalarıymış sonra sürücülerin bilgi sayfalarını biraz kurcalağımımda gördüm ki bir çok sürücünün msi=1 gibi msi için özel komut setmeleri var masaüstü toplarsam veya yeni bir makine alırsam bunu göz önünde bulunduracağım kesin şu anda bir tek sorun var bluetooth sürücüm ki windows sürücüsüde sorunlu
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

burak öztürk

Ubuntu için ATI HD 4xxx taşıyan HP pavilion dv6 dizüstü makinemi satmıştım. Tabi herkes böyle yapsın diye demiyorum ama bu ATI AMD yazık ediyor bence. Evrensel bir donanım olmaktan çok uzaklar. 

laz61

bende lenovo g500 kullanıyorum 3senedir. Sorunsuz sıkıntısız hatalardan uzak yuvarlanıp gidiyoruz :D Allah nazarlardan saklasın. Linux'un tadı zevki çok farklı. 
Tek sıkıntım amd ekran kartı olması onada oyun oynamadığım için ihtiyacım olmuyor zaten :D
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

furyzer0

Şimdi bu konu windowsu kötülemeseydi ve windows ile alakalı ama başka bir şeyden bahsetseydi herkes bunun yeri bu forummu diye eleştirirdi. Ama windowsla alakalı olumsuz bir yorum içerdiği için konu hakkında kimse laf etmemiş. Şimdi bu konunun ubuntu forumu ile alakası ne?

D@bbe

[mention=623017]@OnLive[/mention]
dedi intel botu...  >:( AMD varken INTEL alınmaz...   >:(

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

illedelinux

Alıntı yapılan: furyzer0 - 16 Nisan 2017 - 14:34:31
Şimdi bu konu windowsu kötülemeseydi ve windows ile alakalı ama başka bir şeyden bahsetseydi herkes bunun yeri bu forummu diye eleştirirdi. Ama windowsla alakalı olumsuz bir yorum içerdiği için konu hakkında kimse laf etmemiş. Şimdi bu konunun ubuntu forumu ile alakası ne?

Bir Linux sevdalısının bilgisayar akibetine uğrayıp bir kaç günlüğüne de olsa Windows kullanmak zorunda kalmasının paylaşımı yapılmış.
Diğer üyeler de buna sebep olan nedenleri yaşadıkları deneyimlere göre paylaşmışlar.
Bu paylaşım sonucu başlık sahibi bir fikir edinip yeni bilgisayar alacak, konunun özeti budur...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

ikia

Ağzına sağlık @illedelinux, ben konuya girene kadar gerekli açıklamayı yapmışsın.Fazlasına gerek yok.Mesajının altına imzamı atıyorum ve noktayı koyuyorum.Selamlarımla...
Öğretmeniim!Canım Benim

hsndnz

Herkese merhabalar
Arkadaşımızın bilgisayarının benzeri bir hp kullanıyorum sorunsuz olarak sadece openSUSE 42.2 sürümünü kullanabiliyorum. Geri kalan tümlinux dağıtımları sorunlu. Bence bir dene hocam.
Saygılar.

ikia

Alıntı yapılan: hsndnz - 16 Nisan 2017 - 20:11:32
Herkese merhabalar
Arkadaşımızın bilgisayarının benzeri bir hp kullanıyorum sorunsuz olarak sadece openSUSE 42.2 sürümünü kullanabiliyorum. Geri kalan tümlinux dağıtımları sorunlu. Bence bir dene hocam.
Saygılar.

Denedim, denedim.Sonuç, hüsran. :P Kaldı ki, OpenSUSE ile sevmiyoruz birbirimizi biz. ;D
Öğretmeniim!Canım Benim

hsndnz

Alıntı yapılan: ikia - 16 Nisan 2017 - 20:35:01
Alıntı yapılan: hsndnz - 16 Nisan 2017 - 20:11:32
Herkese merhabalar
Saygılar.

Denedim, denedim.Sonuç, hüsran. :P Kaldı ki, OpenSUSE ile sevmiyoruz birbirimizi biz. ;D

hocamvallahi ben de deli gibi manjaro istiyorum ama olmuyor ama linuxtan da vazgeçemiyorum :)

OnLive

Alıntı yapılan: D@bbe - 16 Nisan 2017 - 16:04:57
[mention=623017]@OnLive[/mention]
dedi intel botu...  >:( AMD varken INTEL alınmaz...   >:(

Intel botu olmaya gerek yok. Zaten AMD'nin yaptıkları ortada ve sadece ben değil herkes isyan ediyor. Tartışmak istemediğim için fazla uzatmayacağım ama şunu söylemeliyim ki; din savunur gibi firma fanatikliği yapan insanlara hep şaşırmışımdır zaten. Yıllardır bazı tipler şu daha iyi, bu daha iyi diye forumlarda birbirlerini yerler ama sonunda trilyon dolarları ceplerine atanlar hep firmalar olmuştur...
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

ata1

[mention=623061]@furyzer0[/mention] Arkadaşımız uzun süredir linux kullanır. Bir ufak zorlukta kaçacak türden bir kullanıcı değildir. Elindeki bilgisayar ile windows kullanmaya mecbur kalmıştır Ki yakın zamanda bende bu duruma düşeceğimi düşünmekteyim. Sözün özü biz de aynı akıbete doğru gidiyoruz.

decent

Bilenler bilir; daha önce kullandığım AMD (5770) kart ile maceramı..
Fakat AMD desteği bitmezden önce ben AMD karttan desteğimi çektim :D
Şimdi Masaüstü Nvidia, Dizüstü Optimus..

cokomoko

O zaman Allah'a şükür diyeyim kendi adıma çünkü hiçbir linux sürümünde böyle dertlerim olmadı. Sadece Bsd'de bluetooth sorunu vardı ama o da son sürümlerde düzelmişti.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

WaylandIZMIR

Laptop'ımda AMD 7670m ekran kartı var. Bu kartı hiç bir zaman resmi sürücü ile kullanamamıştım ki sonradan resmi sürücülerde kalktı. Hep açık kaynak sürücü ile kullandım, hiç bir zaman sorun yaşamadım. Fakat AMD pişmanlıktır. AMD işlemci ve ekran kartlarından uzak duruyorum. Nvidia candır
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

Froneo

Linuxcular kızacak şimdi ama windows 10 şuan çoğu linux dağıtımından daha hızlı boot ediyor ve kullanımı çok rahat windows 10 kullanıyordum ubuntu 16.04 a geçtim . w10 kullanırken 7 saniyede açılan bilgisayarım ubuntuda 30-40 saniyeyi buluyo açılırken de bir sürü hata yazısı veriyor w10da yok bu tür hatalar mesela. driver sorunu da cabası linux'un.