kernel panic-not syncing: no working init found. Hatası

Başlatan Mural, 15 Nisan 2017 - 12:31:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mural

Ubuntu 16.04 kullanıyorum.Durduk yere şu hatayı aldım"kernel panic-not syncing: no working init found. Try passing init=option to kernel. See Linux Documentation/init.txt for guidance" . Forumu ve neti araştırdım bir çözüm bulamadım. Nasıl çözebilirim.

lubuntu

[mention=622984]@Mural[/mention]Hatayı aldınız ama nerede aldınız, bilgisayar açılmıyor mu sorun nedir tam olarak?

Mural

Alıntı yapılan: lubuntu - 15 Nisan 2017 - 12:41:37
[mention=622984]@Mural[/mention]Hatayı aldınız ama nerede aldınız, bilgisayar açılmıyor mu sorun nedir tam olarak?

Bilgisayar ilk açıldığında ubuntu, windows vs. seçim yerinde grub ekranı deniliyor sanırsam oraya .Orada Ubuntuyu seçince bu şekilde hata veriyor. Açılmıyor pc. Windows tarafını seçtiğimde bir sorun oluşturmuyor açılıyor. Hata resmi aşağıdaki gibi.

ata1

ata1

Drmaniac

Hocam aynı hatayı ben de alıyorum ama grub onarımı ile düzelmedi ne yapmam gerekiyor. Dün gece nuclei detection için pip üzerinden kernel 2.1.6 indirmiştim ( yeni sürümünü silip eskiyi indirdim) herhangi bir sorun yoktu. Bugün ise grub ekranından ubuntu seçince arkadaşta çıkan ekran çıkıyor ve orada kalıyor.