Pardus'a Unity masaüstü kurma

Başlatan edge35, 14 Nisan 2017 - 17:47:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

edge35

Pardus'a unity masaüstü kurmak istiyorum, fakat nasıl kurulacağını bulamadım. Bu arada şu an pardus'u canlı usb'den kullanıyorum. Bir etkisi olur mu?
İkinci olarak da Pardus'a unity masaüstünü kurabilirsem, unity kurulmus Pardusla Ubuntu arasındaki farklar ne olur? Linux dünyasında henüz yeni olduğum için pek bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

lubuntu

Ne gerek var buna? Yeniyim diyorsun bu sebeple önce sistemi öğrenmeye başla. Ne nedir, nasıl çalışır? Emeklemeden koşmaya çalışıyorsun, önce bir yürü bakalım sonra Pardus'a kurarsın Unity'i, debian tabanlı nasılsa artık.

edge35

[mention=622891]@lubuntu[/mention] bildiğim kadarıyla masaüstleri dediğimiz şeyler sadece görüntü, tasarım için oluyor. Bu yüzden unity'i kurmak istedim. Sistemi öğrenmeme bir etkisi olmayacağını düşündüm. Bir de ne nedir, nasıl çalışırdan kastınızı tam anlamadım ama az çok bildiğimi düşünüyorum.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)