[Çözüldü] Pardus Alpha Kurulumunda hata, usb'den açamıyorum

Başlatan edge35, 14 Nisan 2017 - 16:46:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

edge35

Pardus ve havelsanın birlikte geliştirdiği henüz kararlı sürümünün yayınlanmadığı alpha sürümünü merak ettim ve denemek istedim. USB'ye yazdım ve tekrar başlattım fakat fotoğraftaki hatayı aldım. Sorunun ne olduğunu anlayamadım, düzeltmek için ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilecek var mı?
Not: Önce aşağıdaki kod ile, daha sonra minstick ile yazdım, ikisinde de aynısı oldu.
sudo dd if=/home/myilmaz/Desktop/pardus-light-devel-amd64-201703281628.iso of=/dev/sdb bs=4M

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

alorak

BIOS ayarlarından Secure Boot özelliğini kapatarak belki çözüm bulabilirsiniz. Şu adresteki ISO kalıbını denediniz sanırım ama bir de etcher ile yazdırabilir misiniz?
özgürlük için

edge35

[mention=622885]@alorak[/mention] Hocam teşekkür ederim, secure boot'u kapatınca açıldı. Şu an pardus canlı sürümdeyim.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

lubuntu

Alıntı yapılan: edge35 - 14 Nisan 2017 - 17:39:05
[mention=622885]@alorak[/mention] Hocam teşekkür ederim, secure boot'u kapatınca açıldı. Şu an pardus canlı sürümdeyim.
Bir kaç ekran görüntüsü atar mısın? Nasılmış neymiş görelim.

edge35

Alıntı yapılan: lubuntu - 14 Nisan 2017 - 17:42:56
Bir kaç ekran görüntüsü atar mısın? Nasılmış neymiş görelim.
Tabiki, eğer merak ettiğiniz yerler varsa söylerseniz onları da atarım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Nisan 2017 - 18:02:35

[eklenti yönetici tarafından silindi]