[Çözüldü] Ubuntu 17.04 internette aşırı yavaş

Başlatan burak öztürk, 13 Nisan 2017 - 22:55:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burak öztürk

Merhaba
17.04 kurulumunu sorunsuzca tamamladım ama internette aşırı yavaşlık var. Sadece forum değil tüm sitelere çok geç giriyor. Sadece Ubuntu da değil tüm 17.04 türevlerinde olduğunu sanıyorum çünkü Kubuntu ve Xubuntu da aynı sorun mevcut. 16.04 üzerinde yavaşlık söz konusu değil.
sudo systemctl restart NetworkManager
ile ağ yönetimini yeniden başlattım ama çözüm olmadı. Nereye bakmak lazım?

Timuçin

Evet aynı sorun bende de var. Acaba tarayıcıdan mıdır diye chromium ile denedim ama sonuç değişmedi. Foruma girmem 5dk yı buluyor.

şenol

selam arkadaşlar . yeni yükledim 17.04 ubuntuyu . bende gayet iyi hiç bir sorun yok . tavsiyem gnome 3 yapın sistemi . unity den bir halt olmayacak anlaşılan . ben zaten eskidende gnome cuydum :) harbiden 10 numara olmuş sistem 17.04 le :) oyunları daha denemedim . oyunları yükleyim yavaştan :) saygılar
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

burak öztürk

Alıntı yapılan: şenol - 13 Nisan 2017 - 23:30:14
selam arkadaşlar . yeni yükledim 17.04 ubuntuyu . bende gayet iyi hiç bir sorun yok . tavsiyem gnome 3 yapın sistemi . unity den bir halt olmayacak anlaşılan . ben zaten eskidende gnome cuydum :) harbiden 10 numara olmuş sistem 17.04 le :) oyunları daha denemedim . oyunları yükleyim yavaştan :) saygılar
Ubuntu Gnome ile de denedim az önce ama sonuç aynı değişmedi. Şuan mecburen w10 dan yazıyorum. Aslında beta sürecindeyken de aynı sorun ile karşılaşmıştım ama henüzz beta sürüm diyerek çok takmamıştım.

lubuntu

Google DNS kullanın işletim sistemi değiştirene kadar, akabinde yeniden başlatın, sonra niye olmadı diye gelmeyin ;) ;)

conanait

İnternet ve Ağ sorunlarınızla ilgili konu açarken, sorununuzun daha sağlıklı ve hızlı irdelenebilmesi için aşağıdaki çıktıları da iletinize mutlaka kod etiketi içerisinde ekleyin:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28764.0

burak öztürk

Sorun şu şekilde çözüldü:
uç birimi açıp şu komutu verince
sudo -H gedit /etc/nsswitch.conf
açılan dosyada "host" ile başlayan satırda host kısmı şu şekilde düzenledim
hosts:          files dns
sonra dosyayı kaydedip sistemi yeniden başlattım. Yeniden başlattıktan sonra sorun kalmadı.