Ubuntu video ve ses stream oluşturma

Başlatan Mural, 06 Nisan 2017 - 19:12:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mural

ubuntu üzerinde skype tarzı aynı ağ üzerinde karşılıklı ses ve görüntülü konuşma yapmak için uygulama yapmaya çalışıyorum.  Skype vs kullanabilirim ama ben bunu bir yazılım içerisine entegre etmem gerekli yani geliştirebilmeliyim kodu o yüzden skype işimi görmüyor Hangi programlama diliyle yapabilirim.Ne kullanmam lazım. Şimdiden teşekkür ederim.

Mural

Alıntı yapılan: Mural - 06 Nisan 2017 - 19:12:30
ubuntu üzerinde skype tarzı aynı ağ üzerinde karşılıklı ses ve görüntülü konuşma yapmak için uygulama yapmaya çalışıyorum.  Skype vs kullanabilirim ama ben bunu bir yazılım içerisine entegre etmem gerekli yani geliştirebilmeliyim kodu o yüzden skype işimi görmüyor Hangi programlama diliyle yapabilirim.Ne kullanmam lazım. Şimdiden teşekkür ederim.

Hiç bir yolu yok mudur acaba ?

plazma

Video konferans yapılacak doğru mu anladım, aynı zamanda sizde uygulamayı özelleştireceksiniz

Mural

Alıntı yapılan: plazma - 08 Nisan 2017 - 02:34:50
Video konferans yapılacak doğru mu anladım, aynı zamanda sizde uygulamayı özelleştireceksiniz

Evet  tamda istediğim bu şekilde geliştirilir olacak. Webrtc gibi yapıları denedim. Ama javascript diline pek hakim olmadığım için işin içinden çıkamadım. Python, c++ java vs. kullanarak ubuntu üzerinde kullanabileceğim bir yapı arıyorum. Mümkün müdür acaba? 

plazma

Bende o yapıları önerecektim ama siz zaten denemişsiniz