[Çözüldü] Program yüklemede gcc

Başlatan curiouser, 10 Nisan 2017 - 17:25:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

curiouser

Merhaba, ubuntu sistemine çok aşina değilim. Şöyle bir sorunum var. Ben  ubuntu 14.04'e bir program yüklemeye çalıştım. make yazdıktan sonra şu tarz hatalar verdi.

[ 3%] Building NVCC (Device) object CMakeFiles/jetson-inference.dir/util/cuda/./jetson-inference_generated_cudaYUV-YUYV.cu.o
:0:7: warning: ISO C99 requires whitespace after the macro name [enabled by default]
:0:7: warning: ISO C99 requires whitespace after the macro name [enabled by default]
/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.8/include/stddef.h(432): error: identifier "nullptr" is undefined

/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.8/include/stddef.h(432): error: expected a ";"

/usr/include/x86_64-linux-gnu/c++/4.8/bits/c++config.h(190): error: expected a ";"

/usr/include/c++/4.8/exception(63): error: expected a ";"

/usr/include/c++/4.8/exception(68): error: expected a ";"

.............................................................

Hatalar benzer şekilde devam ediyor. Uzun olmasın diye çoğunu yüklemedim. Aynı derlemeyi ubuntu 16.06'da yaptım. Onda sıkıntısız bir şekilde çalıştı. Emin değilim ama sorun gcc'de gibi. Eğer gcc'de ise ubuntu 14.04'te çalıştırmak için nasıl bir yol izlemeliyim. 16.06'da derlenmesine sebep 14.04'te olmayan ne var?

Teşekkürler, şimdiden...

İlgili programı yazan kişi tarafından çözüm sağlandı...

ata1

İletilerde code etiketi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14283.0

kod etiketi kullanırsanız daha anlaşılır  olur.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Nisan 2017 - 18:48:07

Çözüldü etiketi koymuşsunuz çözümü de yazarsanız sorun yaşayanlara örnek olur ve sonuç sağlar.