[Çözüldü] Ubuntu 16.04 kurdum ve Windows 10 açılmıyor

Başlatan curiouser, 09 Nisan 2017 - 22:27:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

curiouser

Merhaba arkadaşlar benim uefi ile kurulmuş bir Windows 10 sistemim var. https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Windows%27un_yan%C4%B1na_Ubuntu_kurmak sitesindeki direktifleri izleyerek yanına ubuntu 16.04 kurdum.

Resimdeki gibi bir sorun aldım. Ubuntu açılıyor, fakat windows açılmıyordu. Sorunu düzeltmek adına yedeklediğim windowsu geri yükledim. Windowsu da tekrar kurdum ardından ubuntuyu tekrar kurmaya çalıştım. Kurarken grub hatası verdi. Sonra açmaya çalışınca boot ayarlarından windowsu seçtiğimde aynı yukarıdaki hatayla karşılaştım. Şu an windows da açılmıyor. Ubuntu da.

Daha önce windows ile birlikte ubuntu 14.04 kullanıyordum. Grub ekranı gelmiyordu ama başlangıçta f7 boot ekranından istediğim işletim sistemini seçip devam ediyordum.

Bu sorunu nasıl halledebilirim, şimdiden teşekkürler...

Not: İki yerde konu açmış gibi oldum. Ama bu başlık altına açmayı daha uygun gördüm. Önceki konum kurulum öncesi ve sonrası altındaydı, onu silemedim...

ata1

curiouser

Teşekkür ederim. Önyükleyici alanı ayırıp boot alanı olarak atayınca düzeldi. Şu an 2 sisteme de girebiliyorum. Fakat ben bir de ubuntu 14.04 yükleyeceğim windows ve ubuntu 16.04'ün yanında yani 3 sistem olacak. Bunun için yine bir boot alanı ayırmam gerekiyor mu?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Nisan 2017 - 23:50:42

Gerekmiyormuş aynı boot dosyasını gösterebiliyormuşuz, denedim çalıştı. Teşekkürler...

ata1