[Çözüldü] '/etc/apt/sources.list.d/' dizisi sorunu...

Başlatan Murattie, 08 Nisan 2017 - 15:30:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Murattie

N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'vscode.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor

böyle bir hata alıyorum. arkadaşlar bunun anlamı nedir ? nasıl çözülür ?

marslı

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/vscode.list.save

Murattie

Alıntı yapılan: marslı - 08 Nisan 2017 - 16:09:09
sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/vscode.list.save
Teşekkür ederim dostum. ama sorun tam olarak nedir neden olur ben mi bir hata yapıyorum  ?

marslı

Tek bildiğim *.save dosyasının içeriğinin depo dosyalarının içeriğiyle aynı olmadığı :) 

Murattie

[mention=622500]@marslı[/mention] çok teşekkür ederim ;)

natgho

Konuyu biraz açıklamak adına benim ubuntu'da gördüğüm olayı ve .save dosyalarının nasıl oluştuğuınu aktarayım, siz ubuntu güncelleme yöneticisi ile kaynaklarınızı başka bir ülkeden aldığınızda, update servisi, önceki kaynaklarınızı blablabla.save olarak kaydediyor. Bu da siz update komutunu çalıştırdığınızda okunamayan kaynak hatasına sebep oluyor. Birden fazla kaynağınız var ise bu hata sayısı artıyor. Genel çözüm ise şu şekilde;
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/*.save
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

Murattie

[mention=622653]@natgho[/mention] Teşekkürler evet bunu sık sık yapıyorum... şimdi anladım