LibreOffice makroları çalıştırma

Başlatan doganaslan, 08 Nisan 2017 - 12:39:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doganaslan

Herkese merhabalar ,
Linux'a yeni geçtim.Üniversitede sınav tarihlerine tarihlerine ve sınıflarımıza bakmak için bir dosya ekleniyor siteye .Microsoft'ta exel'den açılıyor .Libre office'den açamıyorum, nasıl açabilirim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

CFG

Alıntı yapılan: doganaslan - 08 Nisan 2017 - 12:39:54
Herkese merhabalar ,
Linux'a yeni geçtim.Üniversitede sınav tarihlerine tarihlerine ve sınıflarımıza bakmak için bir dosya ekleniyor siteye .Microsoft'ta exel'den açılıyor .Libre office'den açamıyorum, nasıl açabilirim.

Merhaba bende açıyormu diye deneyeyim dedim dosyayı bulup indirdim üniversite neden zip olarak paylaşır ayrı soru zaten dosyayı açınca libreoffice güvenlik uyarısı verdi makrolar vüris içerebilir gibi ve tamamen açmadı dosyayı . Ya dosya gerçekten vüris içeriyor yada libreoffice güvenlik politikasından dolayı açmıyor.
"Be yourself; everyone else is already taken."

doganaslan

Evet çok saçma, bir olay ilgili makama e-posta göndereceğim en yakın zamanda .Bir çaresini bulursanız lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim.

CFG

[mention=622558]@doganaslan[/mention]
Çözümü olarak aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsin;

Libreoffice açıp sol üst menülerden Tools(Araçlar)>Options(ayarlar) yolunu açıp orda Libreoffice altında Security(güvenlik) aç sagda açılan kısımdan macro security tıkla ordan güvenlik düzeyini belirleyebilirisin en düşügü seçersen muhtemelen dosya açılır.
"Be yourself; everyone else is already taken."

doganaslan

Evet çok saçma, bir olay ilgili makama e-posta göndereceğim en yakın zamanda .Bir çaresini bulursanız lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim.
Alıntı yapılan: doganaslan - 08 Nisan 2017 - 12:39:54
Herkese merhabalar ,
Denedim , olmadı.

decent

Alıntı YapMicrosoft Office ve LibreOffice'de Makrolar
Birkaç istisna dışında, Microsoft Office ve LibreOffice aynı makro kodunu çalıştıramamaktadır. Microsoft Office VBA (Visual Basic for Applications) kodu kullanmakta, LibreOffice LibreOffice API (Application Program Interface) ortamındanı temel alan Basic kodunu kullanmaktadır. Programlama dili aynı olsa da, nesneler ve yöntemler farklıdır.
Note.pngThe most recent versions of LibreOffice can run some Excel Visual Basic scripts if you enable this feature at Tools - Options' - Load/Save - VBA Properties'.
Eğer uygulamaların birinde makro kullanıyorsanız ve bu işlevleri diğer uygulamada da kullanmak istiyorsanız, makroları düzenlemelisiniz. LibreOffice, Microsoft Office dosyalarının içerdiği makroları yükleyebilir ve bu makroları LibreOffice Temel IDE ile görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

doganaslan

Alıntı yapılan: decent - 09 Nisan 2017 - 21:47:46

Alıntı YapMicrosoft Office ve LibreOffice'de Makrolar
Birkaç istisna dışında, Microsoft Office ve LibreOffice aynı makro kodunu çalıştıramamaktadır. Microsoft Office VBA (Visual Basic for Applications) kodu kullanmakta, LibreOffice LibreOffice API (Application Program Interface) ortamındanı temel alan Basic kodunu kullanmaktadır. Programlama dili aynı olsa da, nesneler ve yöntemler farklıdır.
Note.pngThe most recent versions of LibreOffice can run some Excel Visual Basic scripts if you enable this feature at Tools - Options' - Load/Save - VBA Properties'.
Eğer uygulamaların birinde makro kullanıyorsanız ve bu işlevleri diğer uygulamada da kullanmak istiyorsanız, makroları düzenlemelisiniz. LibreOffice, Microsoft Office dosyalarının içerdiği makroları yükleyebilir ve bu makroları LibreOffice Temel IDE ile görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim .Bu işlemi nasıl yapabilirim ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Nisan 2017 - 21:53:07

Makroları en düşük seviyeye aldığımda böyle bir hatayla karşılaşıyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

decent

doganaslan