[Çözüldü] Dizin Yok sayılıyor

Başlatan Loyer, 07 Nisan 2017 - 12:55:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Loyer

'/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'yannubuntu-ubuntu-boot-repair-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
Merhaba arkadaşlar dün sistemi yeniden kurmuştum sırf bu hatayı alıyorum diye ama sonuç değişmedi yine. Boot-repair yaptıktan sonra alıyorum bu hatayı. Nasıl düzeltebilirim bunu? Ubuntu da yeniyim bu arada.

siberoloji

Hatayı tam olarak komut satırından kopyalayıp buraya kod etiketi içinde yapıştırabilir misiniz?
Örnek kod etiketi.

semih85

Bende de bu tip bir hata vardı. Bumblebee yazılımını kurduktan sonra olmuştu. Paket indirirken vs size verilen hatayı veriyordu. Ben sistemi yeniden kurdum düzeldi. Konuyu takip ediyorum sistemi yeniden kurmadan bir çözüm varsa bende bileyim. Takip.

~ hoşça'kal'

Sistem İşlemci; core i5 ekran kartı: nvidia geforce GTX920M Ram: 4GB DDR3 HDD: 320GB

illedelinux

O bir hata değil, alttaki komutu uçbirime gir.
  sudo nautilus /etc/apt/sources.list.d/

Komutta geçen nautilus yoksa hangi dosya yöneticisini kullanıyorsan yerine onun adını yaz, komuttan sonra açılan dizinde göreceğin bu dosyayı sil yannubuntu-ubuntu-boot-repair-xenial.list.save

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Loyer

[mention=622352]@illedelinux[/mention] dediğinizi yapınca sorunum çözüldü teşekkürler hocam.
[mention=622339]@siberoloji[/mention] sorun halloldu hocam teşekkürler ilginiz için.