[Çözüldü] Ubuntudan diğer harici disk kısımlarına ulaşma

Başlatan curiouser, 06 Nisan 2017 - 18:35:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

curiouser

Merhaba, ben ubuntuyu kullanırken bazen diğer disk kısımlarını görebiliyorum. Bazen de göremiyorum. Ulaşmaya çalıştığımda şöyle hata veriyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim. Şimdiden teşekkürler...

Error mounting /dev/sda3 at /media/monster/FA248BA8248B668B: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda3" "/media/monster/FA248BA8248B668B"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda3': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.

remziyapar

[mention=622288]@curiouser[/mention] Windows'u yeniden başlat yaptığında görebiliyorsun. Direk kapatıp Linuxa geçince göremiyorsun. Çünki windows tarafında hazırda bekletilmek üzere ayarlanıyor diskler. Windowstan güç seçenekleri altındaki hızlı başlat özelliğini devre dışı bırakıver sorun düzelir.

curiouser

Alıntı yapılan: remziyapar - 06 Nisan 2017 - 18:40:19
[mention=622288]@curiouser[/mention] Windows'u yeniden başlat yaptığında görebiliyorsun. Direk kapatıp Linuxa geçince göremiyorsun. Çünki windows tarafında hazırda bekletilmek üzere ayarlanıyor diskler. Windowstan güç seçenekleri altındaki hızlı başlat özelliğini devre dışı bırakıver sorun düzelir.

An itibariyle denedim. Çok teşekkür ederim cevabınız için...

remziyapar

[mention=622290]@curiouser[/mention]

Rica ederiz. Şurada ki gibi etiketleyebilir misin başlığı?