Milis Linux Distrowatch'da

Başlatan illedelinux, 06 Nisan 2017 - 12:00:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

illedelinux

Bir kişinin sabır ve mücadelesiyle başlayan, daha sonra gönüllülerin de katılımıyla Distrowatch sitesinde yerini alan, yerli dağıtım Milis Linux hayatımıza girmeye hazır. Milis Linux kendi tabanı kendi paket yöneticisiyle kullanışlı bir dağıtım olduğunu geçen yıldan kullanıp görmüştüm. O zaman dahi beğenimi kazanmış ve bugünlere geleceği sinyalini vermişti.
Geliştirici ve gönüllülere teşekkür eder, ülkemize ve Linux camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim.

Kendi sitesi: http://milislinux.org/ 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

cokomoko

Bu ülkeden çıkmış olmasından ziyade kendi özgün araçlarını barındırması ve en önemlisi kendi paket yöneticisinin olması bir fark. Yoksa her önüne gelen ve fark yaratmayan projeleri açıkçası doğru bulmamaya başladım. Bize pek bir şey katmıyor öyle olunca. Ama bu projeyi yeni gördüm ve bir farkı var çok şükür. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

Benim kullanmam sakıncalı bence komutlara bakalım  :)) :o

İlgili paketi bağimlılıklarıyla ağdan çekip kurar:

$ mps -kur paket_ismi
İlgili paketi kaldırır:

$ mps -s paket_ismi

arch da pacman -S paket adı ile kurulur.  :)) ben alışkanlıkla yazacam mps -s paket adı o silecek o sildikçe ben sildiklerimi kurayım diyecem o silecek sakat bir durum.

şaka bir yana hayırlı olsun diyelim