Unity 8 ve Ubuntu Phone projeleri bitirildi. Ubuntu 18.04 GNOME ile geliyor

Başlatan eronis, 05 Nisan 2017 - 21:56:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WaylandIZMIR

Ubuntu 17.10 varsayılan olarak GNOME ile geliyormuş. Unity'ye 1 yıl bile sabredemediler demek ki. İyi oldu bence.
Kaynak: OmgUbuntu
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

burak öztürk

Alıntı yapılan: pitikiti - 22 Nisan 2017 - 11:26:07
Aslında son kullanıcının tek derdi biraz görsellik kullanım kolaylığı ve stabilite. Eğer unity masaüstü ortamı yerine kde plasma getirilirseydi gnome dan daha iyi bir seçenek olurdu.
Ben gnome un o kadar da performanslı çalıştığını düşünmüyorum. Eklentileri ile beraber kullandığınızda ram tüketimini arttırıyor.
Gnome performanstan kaybediyor bence. Yoksa görsellik olarak bi sıkıntısı yok.Kde plasma derseniz gnomedan bir adım önde gidiyor gibi geliyor bana.
Şahsen ben gnome ile gelmesini istemiyorum uzun süre fedora kullandım gnome masaüstü ortamınıda çok iyi biliyorum.Kde plasmada kullandım plasma mı unity mi deseniz görsellik olarak unity temaları ile daha hoş gibi duruyor.
Unity de plasma kadar ayar seçeneği olsaydı istenilen masaüstü ortamı olacaktı.
Değişiklik iyidir ama gnome olmasada iyi olurdu...
Gnome ile alakalı söylediklerinize katılıyorum.
Plasma için bir kampanya başladı imza verebilirsiniz. Şurayı inceleyin
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=56177.0

pitikiti

Alıntı yapılan: lubuntu - 22 Nisan 2017 - 12:47:19
[mention=623528]@pitikiti[/mention]Ayar istiyorsan zaten KDE var seninde dediğin gibi. Niye birbirine benzemesi gerekiyor ki?
Zaten benzemesi gerekiyor demedim tabiki farklı masaüstü ortamlarının birbirine benzememesi daha iyi olur. Kim hangi masaüstü ortamını isterse yükler kullanır.
Benzetmeye çalışırsanız benzeyebilir. Yani mesela benim unity de kullandığım dashboardı sadece arama yapmak için kullanıyorum.
Program çalıştırmak için plank'a atmadığım kısayolları olmayan programları çalıştırmak için.
Benim görsellik olarak beğendiğim işletim sistemi mac osx tir.
İşletim sistemi olarak ta son senelerde yeterli bulduğum linux. Ubuntu mac osx e benzemiyormu benziyor. Zaten unitydeki amaç mac osx temasını kopyalamak olmasada ona yaklaşmaktı.
Gnome bunu başardımı bana sorarsanız hayır.
Peki siz kde nin masaüstü ortamının bug larla dolu olduğunu biliyormusunuz. Yani unity öyle veya böyle çalışıyor şu anda ama kde nin unity kadar stabil çalışıcağını düşünmüyorum.
Gnome a gelirsek gnome menüleri ve arayüzü fena değil mesela gnome da global menü varmı ?
Ben şahsen her firefox açtığımda firefoxun üstünde bir bar olsun istemiyorum.
Unityde dashboard aşağı alınırmı dedik alınması 5 sene sürdü. Aşağıda olsa bille bir mac tadı vermiyor yani.
Neyse spesifik konularda zaten sadece görüşümü belirtiyorum.
Yani ubuntu gnome olsada çok farketmez zaten. Ki zaten şu andada varsayılan olmasada ubuntunun gnome versiyonu var.
İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

şenol

( Gnome 3 ) kraldır , gerisi gecici heyecandır :) unity de bile bazı oyunlarda , oyun dan çıkıp masaüstüne dönemiyordum . dönsem bile oyun donuyordu . sistem kitleniyordu , o kde nedir öyle arkadaş windows 7 gibi tam rezalet :) Gnome 3 öylemi , sol üste fareyi götürüyorsun , yan barda herşey elinin altında kalite konuşuyor , ben unity , gnome 3 arası gidiyordum , ama duydum ki ubuntu unity yi bırakacakmış , döndük gene kürkçü dükkanına :) Gnome 3 akar arkadaşlar , saygılar
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

limitsizim

Unity 8 beklerken üzdü halbuki tasarım olarak baya heycanlandırmıştı ben unity'yi seviyorum tasarım olarak kullanım olarak 8 ile iyice heycanlanmıştım baya baya bekliyordum heycala ama bu haber geldi. En azından 8 ile bir sürüm çıksaydı hevesimizi alsaydık.